Camera Deputaților

Hotărârea nr. 48/2012 pentru aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților

Modificări (64)

Text publicat în Monitorul Oficial, Partea I nr. 872 din 20 decembrie 2012.

În vigoare de la 20 decembrie 2012

Acest document poate avea modificări ulterioare. Cumpărați documentul în formă actualizată sau alegeți un abonament Lege5 care permite accesul la orice formă actualizată.

Cumpără forma actualizată
sau autentifică-te
  •  

În temeiul prevederilor art. 64 alin. (4) din Constituția României, republicată, și ale art. 40 și 41 din Regulamentul Camerei Deputaților, aprobat prin Hotărârea Camerei Deputaților nr. 8/1994, republicat, cu modificările și completările ulterioare,

Camera Deputaților adoptă prezenta hotărâre.

Articol unic. -

Se aprobă componența nominală a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților, prevăzute în anexa care face parte integrantă din prezenta hotărâre.

Această hotărâre a fost adoptată de Camera Deputaților în ședința din 20 decembrie 2012, cu respectarea prevederilor art. 76 alin. (2) din Constituția României, republicată.
PREȘEDINTELE CAMEREI DEPUTAȚILOR
VALERIU-ȘTEFAN ZGONEA

București, 20 decembrie 2012.

Nr. 48.

ANEXĂ

1. Componența Comisiei pentru politică economică, reformă și privatizare

Limitele aprobate: 15-33

Nr. crt. Numele și prenumele Grupul parlamentar
1 Adăscăliței Constantin Grupul parlamentar PSD
2 Bănicioiu Nicolae Grupul parlamentar PSD
3 Blăjuț Viorel-Ionel Grupul parlamentar PP-DD
4 Bogdan Gheorghe-Dănuț Grupul parlamentar PSD
5 Caloianu Mario-Ernest Grupul parlamentar PP-DD
6 Chirvăsuță Laurențiu Grupul parlamentar PSD
7 Ciocan Dan Grupul parlamentar PSD
8 Dumitru Georgică Grupul parlamentar PC
9 Fejer Laszlo Odon Grupul parlamentar UDMR
10 Gerea Andrei-Dominic Grupul parlamentar PNL
11 Grama Horia Grupul parlamentar PSD
12 Guran Virgil Grupul parlamentar PNL
13 Itu Cornel Grupul parlamentar PSD
14 Măduță Flavius-Luigi Grupul parlamentar PSD
15 Nazare Alexandru Grupul parlamentar PDL
16 Neacșu Marian Grupul parlamentar PSD
17 Nicolae Alexandri Grupul parlamentar PNL
18 Nicolae Florian Grupul parlamentar PSD
19 Palașcă Viorel Grupul parlamentar PNL
20 Șimon Gheorghe Grupul parlamentar PSD
21 Smarandache Miron-Alexandru Grupul parlamentar PP-DD
22 Stoica Ștefan-Bucur Grupul parlamentar PDL
23 Teju Sorin Grupul parlamentar PNL
24 Țigăeru Roșca Laurențiu Grupul parlamentar PNL
25 Tudose Mihai Grupul parlamentar PSD
26 Udriște Gheorghe Grupul parlamentar PDL
27 Ursărescu Dorinel Grupul parlamentar PNL
28 Vainer Aurel Grupul parlamentar al minorităților naționale
29 Vizitiu Sergiu-Constantin Grupul parlamentar PDL
Modificări (8)

2. Componența Comisiei pentru buget, finanțe și bănci

Limitele aprobate: 15-33

Nr. crt. Numele și prenumele Grupul parlamentar
1 Bleotu Vasile Grupul parlamentar PSD
2 Chițoiu Daniel Grupul parlamentar PNL
3 Ciobanu Gheorghe Grupul parlamentar PSD
4 Cocei Erland Grupul parlamentar PNL
5 Cosma Vlad-Alexandru Grupul parlamentar PSD
6 Cristea Aurelia Grupul parlamentar PSD
7 Cupa Ion Grupul parlamentar PDL
8 Dascălu Constantin Grupul parlamentar PDL
9 Diaconu Adrian-Nicolae Grupul parlamentar PP-DD
10 Doboș Anton Grupul parlamentar PNL
11 Donțu Mihai-Aurel Grupul parlamentar PNL
12 Dragomir Gheorghe Grupul parlamentar PNL
13 Dumitru Ioana-Jenica Grupul parlamentar PP-DD
14 Erdei Doloczki Istvan Grupul parlamentar UDMR
15 Hărărău Eleonora-Carmen Grupul parlamentar PNL
16 Hulea Ioan Grupul parlamentar PP-DD
17 Iacob-Ridzi Monica-Maria Grupul parlamentar PP-DD
18 Ialomițianu Gheorghe Grupul parlamentar PDL
19 Ignat Miron Grupul parlamentar al minorităților naționale
20 Manda Iulian-Claudiu Grupul parlamentar PSD
21 Merka Adrian-Miroslav Grupul parlamentar al minorităților naționale
22 Mocanu Adrian Grupul parlamentar PSD
23 Negruț Cornelia Grupul parlamentar PC
24 Nicolăescu Gheorghe-Eugen Grupul parlamentar PNL
25 Nosa Iuliu Grupul parlamentar PSD
26 Paul Maria-Andreea Grupul parlamentar PDL
27 Petrescu Petre Grupul parlamentar PSD
28 Petric Octavian Grupul parlamentar PSD
29 Popeangă Vasile Grupul parlamentar PSD
30 Rușanu Dan-Radu Grupul parlamentar PNL
31 Ștefan Viorel Grupul parlamentar PSD
Modificări (4)

3. Componența Comisiei pentru industrii și servicii

Limitele aprobate: 15-31 Modificări (2)

Nr. crt. Numele și prenumele Grupul parlamentar
1 Antal Istvan Grupul parlamentar UDMR
2 Arsene Ionel Grupul parlamentar PSD
3 Benga Ioan Grupul parlamentar PSD
4 Blănariu Valentin Grupul parlamentar PP-DD
5 Bode Lucian-Nicolae Grupul parlamentar PDL
6 Bucur Constantin Marin Grupul parlamentar PP-DD
7 Chiriță Dumitru Grupul parlamentar PSD
8 Costin Gheorghe Grupul parlamentar PNL
9 Diniță Ion Grupul parlamentar PC
10 Dolineaschi Andrei Grupul parlamentar PSD
11 Fenechiu Relu Grupul parlamentar PNL
12 Iancu Iulian Grupul parlamentar PSD
13 Ionescu George Grupul parlamentar PDL
14 Ispir Raluca-Cristina Grupul parlamentar PNL
15 Lupu Mihai Grupul parlamentar PNL
16 Manolescu Oana Grupul parlamentar al minorităților naționale
17 Marin Gheorghe Grupul parlamentar PSD
18 Martin Eduard-Stelian Grupul parlamentar PSD
19 Mironescu Răzvan Horia Grupul parlamentar PNL
20 Negruț Clement Grupul parlamentar PDL
21 Niță Emil Grupul parlamentar PSD
22 Roșca Mircea Grupul parlamentar PNL
23 Șova Lucian Grupul parlamentar PSD
24 Tararache Mihai Grupul parlamentar PP-DD
25 Tătaru Florin-Cristian Grupul parlamentar PSD
26 Țîmpău Radu-Bogdan Grupul parlamentar PNL
27 Toader Mircea-Nicu Grupul parlamentar PDL
28 Traicu Rodin Grupul parlamentar PSD
29 Zamfir Daniel-Cătălin Grupul parlamentar PNL
Modificări (6)

4. Componența Comisiei pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii

Limitele aprobate: 15-35 Modificări (1)

Nr. crt. Numele și prenumele Grupul parlamentar
1 Anton Marin Grupul parlamentar PNL
2 Avram Marian Grupul parlamentar PSD
3 Bălan Ion Grupul parlamentar PSD
4 Chirteș Ioan-Cristian Grupul parlamentar PNL
5 Constantin Daniel Grupul parlamentar PC
6 Daea Petre Grupul parlamentar PSD
7 Dolha Nechita-Stelian Grupul parlamentar PNL
8 Dragomir Maria Grupul parlamentar PP-DD
9 Dragomir Viorel Marian Grupul parlamentar PSD
10 Gheorghe Tinel Grupul parlamentar PDL
11 Ghiveciu Marian Grupul parlamentar PSD
12 Gireadă Dumitru-Verginel Grupul parlamentar PNL
13 Harbuz Liviu Grupul parlamentar PSD
14 Iliuță Vasile Grupul parlamentar PDL
15 Kelemen Atilla-Bela-Laszlo Grupul parlamentar UDMR
16 Laza-Matiuța Liviu Grupul parlamentar PDL
17 Melinte Ion Grupul parlamentar PP-DD
18 Mîrza Gavril Grupul parlamentar PSD
19 Mocanu Vasile Grupul parlamentar PSD
20 Munteanu Ioan Grupul parlamentar PSD
21 Nețoiu Gheorghe Grupul parlamentar PP-DD
22 Niculescu Dumitru Grupul parlamentar PP-DD
23 Săpunaru Nini Grupul parlamentar PNL
24 Scarlat George Grupul parlamentar PNL
25 Șoptică Costel Grupul parlamentar PNL
26 Stanciu Zisu Grupul parlamentar PSD
27 Stănescu Alexandru Grupul parlamentar PSD
28 Steriu Valeriu-Andrei Grupul parlamentar PSD
29 Surugiu Iulian-Radu Grupul parlamentar PNL
30 Tabugan Ion Grupul parlamentar PSD
31 Teodorescu Cătălin-Florin Grupul parlamentar PDL
Modificări (4)

5. Componența Comisiei pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale

Limitele aprobate: 11-17

Nr. crt. Numele și prenumele Grupul parlamentar
1 Căprar Dorel-Gheorghe Grupul parlamentar PSD
2 Cernea Remus-Florinel Grupul parlamentar PSD
3 Ciofu Tamara-Dorina Grupul parlamentar PSD
4 Culețu Dănuț Grupul parlamentar PDL
5 Dîrzu Ioan Grupul parlamentar PSD
6 Lubanovici Mircea Grupul parlamentar PDL
7 Marian Ion Cristinel Grupul parlamentar PP-DD
8 Marko Attila Gabor Grupul parlamentar UDMR
9 Motreanu Dan-Ștefan Grupul parlamentar PNL
10 Nicoară Romeo-Florin Grupul parlamentar PP-DD
11 Păun Nicolae Grupul parlamentar al minorităților naționale
12 Roman Ioan Sorin Grupul parlamentar PSD
13 Stroe Radu Grupul parlamentar PNL
14 Tănăsescu Claudiu-Andrei Grupul parlamentar PC
15 Voicu Mihai-Alexandru Grupul parlamentar PNL
Modificări (9)

6. Componența Comisiei pentru administrație publică, amenajarea teritoriului și echilibru ecologic

Limitele aprobate: 15-35 Modificări (2)

Nr. crt. Numele și prenumele Grupul parlamentar
1 Almăjanu Marin Grupul parlamentar PNL
2 Avram Constantin Grupul parlamentar PC
3 Babuș Radu Grupul parlamentar PSD
4 Boboc Valentin Gabriel Grupul parlamentar PSD
5 Bucura-Oprescu Simona Grupul parlamentar PSD
6 Călin Ion Grupul parlamentar PSD
7 Chebac Eugen Grupul parlamentar PP-DD
8 Cioată Cezar Grupul parlamentar PP-DD
9 Ciolacu Ion-Marcel Grupul parlamentar PSD
10 Ciurariu Florin Grupul parlamentar PNL
11 Cseke Attila Zoltan Grupul parlamentar UDMR
12 Dobre Victor-Paul Grupul parlamentar PNL
13 Dragnea Nicolae-Liviu Grupul parlamentar PSD
14 Dușa Mircea Grupul parlamentar PSD
15 Man Mircea Grupul parlamentar PDL
16 Manea Victor-Gheorghe Grupul parlamentar PNL
17 Marocico Ion Grupul parlamentar al minorităților naționale
18 Moldovan Carmen-Ileana Grupul parlamentar PSD
19 Moldovan Ioan Grupul parlamentar PP-DD
20 Nistor Laurențiu Grupul parlamentar PSD
21 Oltean Ioan Grupul parlamentar PDL
22 Palăr Ionel Grupul parlamentar PNL
23 Plumb Rovana Grupul parlamentar PSD
24 Popescu Florin Aurelian Grupul parlamentar PDL
25 Rățoi Neculai Grupul parlamentar PSD
26 Rotaru Răzvan Grupul parlamentar PP-DD
27 Simedru Dan-Coriolan Grupul parlamentar PNL
28 Simionescu Adrian Constantin Grupul parlamentar PSD
29 Surdu Raluca Grupul parlamentar PNL
30 Thuma Hubert Petru Ștefan Grupul parlamentar PNL
31 Urcan Ionaș-Florin Grupul parlamentar PDL
32 Vlădoiu Aurel Grupul parlamentar PSD
Modificări (8)

7. Componența Comisiei pentru muncă și protecție socială

Limitele aprobate: 15-31

Nr. crt. Numele și prenumele Grupul parlamentar
1 Amet Varol Grupul parlamentar al minorităților naționale
2 Anastase Roberta Alma Grupul parlamentar PDL
3 Axente Ioan Grupul parlamentar PSD
4 Baltă Mihai Grupul parlamentar PSD
5 Boghicevici Claudia Grupul parlamentar PDL
6 Calotă Florică Ică Grupul parlamentar PNL
7 Ciobanu Liliana Grupul parlamentar PP-DD
8 Condurățeanu Andrei-Răzvan Grupul parlamentar PP-DD
9 Covaci Dorel Grupul parlamentar PSD
10 Dobre Mircea-Titus Grupul parlamentar PSD
11 Dumitrache Ileana Cristina Grupul parlamentar PSD
12 Galan Constantin Grupul parlamentar PNL
13 Găină Mihăiță Grupul parlamentar PSD
14 Grapini Maria Grupul parlamentar PC
15 Horga Vasile Grupul parlamentar PNL
16 Kerekes Karoly Grupul parlamentar UDMR
17 Niculae Aurel Grupul parlamentar PNL
18 Nistor Marioara Grupul parlamentar PP-DD
19 Pardău Dumitru Grupul parlamentar PNL
20 Pocora Cristina-Ancuța Grupul parlamentar PNL
21 Roman Victor Grupul parlamentar PSD
22 Sefer Cristian-George Grupul parlamentar PP-DD
23 Solomon Adrian Grupul parlamentar PSD
24 Stativă Irinel-Ioan Grupul parlamentar PSD
25 Stoica Mihaela Grupul parlamentar PDL
26 Suciu Vasile Daniel Grupul parlamentar PSD
27 Teodorescu Ioan Viorel Grupul parlamentar PNL
28 Tudorie Violeta Grupul parlamentar PSD
29 Vladu Iulian Grupul parlamentar PDL
Modificări (9)

8. Componența Comisiei pentru sănătate și familie

Limitele aprobate: 15-25

Nr. crt. Numele și prenumele Grupul parlamentar
1 Bogdănici Camelia Margareta Grupul parlamentar PDL
2 Bonis Istan Grupul parlamentar UDMR
3 Buicu Corneliu-Florin Grupul parlamentar PSD
4 Ciuhodaru Tudor Grupul parlamentar PP-DD
5 Crăciunescu Grigore Grupul parlamentar PNL
6 Cristian Horia Grupul parlamentar PNL
7 Drăghici Sonia-Maria Grupul parlamentar PSD
8 Gavrilescu Grațiela-Leocadia Grupul parlamentar PNL
9 Irimie Vicențiu Mircea Grupul parlamentar PDL
10 Khraibani Camelia Grupul parlamentar PSD
11 Movilă Petru Grupul parlamentar PDL
12 Nechita Aurel Grupul parlamentar PSD
13 Popa Radu-Mihai Grupul parlamentar PP-DD
14 Popescu Dumitru-Iulian Grupul parlamentar PSD
15 Potor Călin Grupul parlamentar PNL
16 Rădulescu Constantin Grupul parlamentar PSD
17 Rodica Nassar Grupul parlamentar PSD
18 Roșca Lucreția Grupul parlamentar PSD
19 Uioreanu Elena-Ramona Grupul parlamentar PNL
20 Zaharcu Neviser Grupul parlamentar PSD
Modificări (2)

9. Componența Comisiei pentru învățământ, știință, tineret și sport

Limitele aprobate: 15-31

Nr. crt. Numele și prenumele Grupul parlamentar
1 Andea Petru Grupul parlamentar PSD
2 Anghel Stanciu Grupul parlamentar PSD
3 Anușca Roxana-Florentina Grupul parlamentar PNL
4 Ardeleanu Sanda-Maria Grupul parlamentar PDL
5 Băișanu Ștefan-Alexandru Grupul parlamentar PNL
6 Berci Vasile Grupul parlamentar PNL
7 Cherecheș Florica Grupul parlamentar PNL
8 Cristea Victor Grupul parlamentar PSD
9 Diaconu Mihai Grupul parlamentar PP-DD
10 Dobrinescu Traian Grupul parlamentar PNL
11 Dumitru Ovidiu-Ioan Grupul parlamentar PP-DD
12 Enache Marian Grupul parlamentar PSD
13 Eparu Ion Grupul parlamentar PSD
14 Giurescu Dinu Grupul parlamentar PC
15 Grecea Maria Grupul parlamentar PP-DD
16 Gust-Băloșin Florentin Grupul parlamentar PSD
17 Kereskenyi G├¤bor Grupul parlamentar UDMR
18 Mihăilă Ioan Grupul parlamentar PDL
19 Oros Nechita-Adrian Grupul parlamentar PNL
20 Petrache Adrian-Alin Grupul parlamentar PSD
21 Rădulescu Romeo Grupul parlamentar PDL
22 Raluca Turcan Grupul parlamentar PDL
23 Resmeriță Cornel-Cristian Grupul parlamentar PSD
24 Ștefănescu Elena Cătălina Grupul parlamentar PSD
25 Szabo Odon Grupul parlamentar UDMR
26 Tîlvăr Angel Grupul parlamentar PSD
27 Vasilică Radu Costin Grupul parlamentar PSD
28 Zisopol Dragoș-Gabriel Grupul parlamentar al minorităților naționale
29 Zlati Radu Grupul parlamentar PNL
Modificări (6)

10. Componența Comisiei pentru cultură, arte, mijloace de informare în masă

Limitele aprobate: 15-25

Nr. crt. Numele și prenumele Grupul parlamentar
1 Alexe Costel Grupul parlamentar PNL
2 Alexe Florin-Alexandru Grupul parlamentar PNL
3 Delureanu Virgil Grupul parlamentar PSD
4 Dima Toader Grupul parlamentar PSD
5 Florea Damian Grupul parlamentar PC
6 Gunia Dragoș-Ionel Grupul parlamentar PDL
7 Gvozdenovici Slavomir Grupul parlamentar al minorităților naționale
8 Kelemen Hunor Grupul parlamentar UDMR
9 Marton Arpad-Francisc Grupul parlamentar UDMR
10 Mincă Liliana Grupul parlamentar PP-DD
11 Niculescu-Mizil-Ștefănescu-Tohme Oana Grupul parlamentar PSD
12 Ochi Ion Grupul parlamentar PSD
13 Paleologu Theodor Grupul parlamentar PDL
14 Pâslaru Florin-Costin Grupul parlamentar PSD
15 Popa Octavian Marius Grupul parlamentar PNL
16 Popescu Dan-Cristian Grupul parlamentar PDL
17 Pușcaș Iacob Grupul parlamentar PP-DD
18 Știrbu Gigel-Sorinel Grupul parlamentar PNL
19 Sturzu Mihai-Răzvan Grupul parlamentar PSD
20 Taloș Gheorghe-Mirel Grupul parlamentar PNL
21 Tămâian Ioan Grupul parlamentar PNL
22 Voicu Mădălin-Ștefan Grupul parlamentar PSD
23 Vulpescu Ioan Grupul parlamentar PSD
Modificări (4)

11. Componența Comisiei juridice, de disciplină și imunități

Limitele aprobate: 15-31

Nr. crt. Numele și prenumele Grupul parlamentar
1 Adam Ioan Grupul parlamentar PSD
2 Adam Luminița-Pachel Grupul parlamentar PP-DD
3 Andronache Gabriel Grupul parlamentar PDL
4 Bărbulescu Daniel-Ionuț Grupul parlamentar PSD
5 Becali George Grupul parlamentar PNL
6 Cătănăciu Steluța-Gustica Grupul parlamentar PNL
7 Ciucă Liviu-Bogdan Grupul parlamentar PC
8 Cupșa Ioan Grupul parlamentar PNL
9 Diaconu Mihai-Bogdan Grupul parlamentar PSD
10 Fenechiu Cătălin-Daniel Grupul parlamentar PP-DD
11 Florea Daniel Grupul parlamentar PSD
12 Geantă Florian-Daniel Grupul parlamentar PDL
13 Gorghiu Alina-Ștefania Grupul parlamentar PNL
14 Grosaru Mircea Grupul parlamentar al minorităților naționale
15 Ibram Iusein Grupul parlamentar al minorităților naționale
16 Iordache Florin Grupul parlamentar PSD
17 Manolache Marius Grupul parlamentar PSD
18 Mate Andras-Levente Grupul parlamentar UDMR
19 Mihăilescu Ion-Bogdan Grupul parlamentar PSD
20 Mocioi Niculina Grupul parlamentar PP-DD
21 Necula Cosmin Grupul parlamentar PSD
22 Nica Nicolae-Ciprian Grupul parlamentar PSD
23 Nicolescu Theodor-Cătălin Grupul parlamentar PNL
24 Nicolicea Eugen Grupul parlamentar PSD
25 Schelean Valeria-Diana Grupul parlamentar PDL
26 Stragea Sorin Constantin Grupul parlamentar PSD
27 Varga Vasile Grupul parlamentar PNL
Modificări (6)

12. Componența Comisiei pentru apărare, ordine publică și siguranță națională

Limitele aprobate: 15-25

Nr. crt. Numele și prenumele Grupul parlamentar
1 Bejinariu Eugen Grupul parlamentar PSD
2 Bordeianu Dan Grupul parlamentar PNL
3 Calimente Mihăiță Grupul parlamentar PNL
4 Canacheu Costică Grupul parlamentar PDL
5 Cozmanciuc Corneliu-Mugurel Grupul parlamentar PNL
6 Emacu Gheorghe Grupul parlamentar PSD
7 Ghiță Sebastian-Aurelian Grupul parlamentar PSD
8 Mircovici Niculae Grupul parlamentar al minorităților naționale
9 Mocioalcă Ion Grupul parlamentar PSD
10 Moisii Constantin Grupul parlamentar PP-DD
11 Murgu Neagu Grupul parlamentar PP-DD
12 Niță Constantin Grupul parlamentar PSD
13 Pop Georgian Grupul parlamentar PSD
14 Răducanu Ion Grupul parlamentar PSD
15 Raețchi Ovidiu Alexandru Grupul parlamentar PC
16 Roman Cristian-Constantin Grupul parlamentar PDL
17 Rusu Valentin Grupul parlamentar PNL
18 Scutaru Adrian-George Grupul parlamentar PNL
19 Seres Denes Grupul parlamentar UDMR
20 Stănișoară Mihai Grupul parlamentar PDL
21 Stroe Ionuț Marian Grupul parlamentar PNL
22 Vlase Petru Gabriel Grupul parlamentar PSD
23 Weber Mihai Grupul parlamentar PSD
Modificări (5)

13. Componența Comisiei pentru politică externă

Limitele aprobate: 15-25

Nr. crt. Numele și prenumele Grupul parlamentar
1 Anghel Gabriela-Lola Grupul parlamentar PP-DD
2 Balan Ioan Grupul parlamentar PDL
3 Borbely Laszlo Grupul parlamentar UDMR
4 Budurescu Daniel-Stamate Grupul parlamentar PNL
5 Comșa Cornel-George Grupul parlamentar PP-DD
6 Enea Constantin-Cosmin Grupul parlamentar PNL
7 Frăticiu Gheorghe Grupul parlamentar PSD
8 Ganț Ovidiu-Victor Grupul parlamentar al minorităților naționale
9 Hellvig Eduard-Raul Grupul parlamentar PNL
10 Intotero Natalia-Elena Grupul parlamentar PSD
11 Militaru Lucian Grupul parlamentar PDL
12 Mitrea Manuela Grupul parlamentar PSD
13 Nistor Gheorghe-Vlad Grupul parlamentar PNL
14 Pană Adriana-Doina Grupul parlamentar PSD
15 Pârgaru Ion Grupul parlamentar PNL
16 Pistru-Popa Eusebiu-Manea Grupul parlamentar PDL
17 Popoviciu Alin-Augustin-Florin Grupul parlamentar PDL
18 Rizea Cristian Grupul parlamentar PSD
19 Sava Andrei-Valentin Grupul parlamentar PSD
20 Șcheanu Ion Grupul parlamentar PP-DD
21 Tiuch Cătălin Grupul parlamentar PSD
22 Tocuț Dan-Laurențiu Grupul parlamentar PNL
23 Tudorache Daniel Grupul parlamentar PSD
Modificări (9)

14. Componența Comisiei pentru cercetarea abuzurilor, corupției și pentru petiții

Limitele aprobate: 11-17

Nr. crt. Numele și prenumele Grupul parlamentar
1 Buican Cristian Grupul parlamentar PNL
2 Coman Gheorghe Grupul parlamentar PP-DD
3 Drăgușanu Vasile-Cătălin Grupul parlamentar PC
4 Dumbrăvanu Paul Grupul parlamentar PNL
5 Fonta Nuțu Grupul parlamentar PP-DD
6 Gurzău Adrian Grupul parlamentar PDL
7 Iriza Scarlat Grupul parlamentar PSD
8 Longher Ghervazen Grupul parlamentar al minorităților naționale
9 Matei Călin-Vasile-Andrei Grupul parlamentar PSD
10 Mazilu Constantin Grupul parlamentar PSD
11 Palăr Ionel Grupul parlamentar PNL
12 Stan Ioan Grupul parlamentar PSD
13 Toader Mircea-Nicu Grupul parlamentar PDL
14 Uricec Eugen-Constantin Grupul parlamentar PSD
Modificări (2)

15. Componența Comisiei pentru regulament

Numărul de membri aprobat: 7

Nr. crt. Numele și prenumele Grupul parlamentar
1 Andronache Gabriel Grupul parlamentar PDL
2 Fenechiu Cătălin-Daniel Grupul parlamentar PP-DD
3 Ionescu Aurelian Grupul parlamentar PC
4 Marton Arpad-Francisc Grupul parlamentar UDMR
5 Stancu Ionel Grupul parlamentar al minorităților naționale
6 Taloș Gheorghe-Mirel Grupul parlamentar PNL
7 Vasilescu Nicolae Grupul parlamentar PSD
Modificări (5)

16. Componența Comisiei pentru tehnologia informației și comunicațiilor

Limitele aprobate: 11-19

Nr. crt. Numele și prenumele Grupul parlamentar
1 Cazan Mircea-Vasile Grupul parlamentar PNL
2 Gliga Vasile Grupul parlamentar PSD
3 Grindeanu Sorin Mihai Grupul parlamentar PSD
4 Holban Titi Grupul parlamentar PNL
5 Iacoban Sorin Grupul parlamentar PSD
6 Iane Daniel Grupul parlamentar PNL
7 Ibram Iusein Grupul parlamentar al minorităților naționale
8 Moldovan Josif Grupul parlamentar UDMR
9 Negruț Cornelia Grupul parlamentar PC
10 Nica Dan Grupul parlamentar PSD
11 Oajdea Daniel Vasile Grupul parlamentar PP-DD
12 Pambuccian Varujan Grupul parlamentar al minorităților naționale
13 Sămărtinean Cornel Mircea Grupul parlamentar PDL
14 Săvoiu Ionuț-Cristian Grupul parlamentar PSD
15 Șcheanu Ion Grupul parlamentar PP-DD
16 Tănase Răzvan-Ionuț Grupul parlamentar PP-DD
17 Vreme Valerian Grupul parlamentar PDL
Modificări (6)

17. Componența Comisiei pentru egalitate de șanse pentru femei și bărbați

Limitele aprobate: 11-17

Nr. crt. Numele și prenumele Grupul parlamentar
1 Dalcă Ștefan-Petru Grupul parlamentar PP-DD
2 Drăghici Mircea Gheorghe Grupul parlamentar PSD
3 Firczak Gheorghe Grupul parlamentar al minorităților naționale
4 Gheorghe Florin Grupul parlamentar PDL
5 Marcoci Vlad Grupul parlamentar PSD
6 Marcu Viorica Grupul parlamentar PNL
7 Mincă Liliana Grupul parlamentar PP-DD
8 Molnar Zsolt Grupul parlamentar UDMR
9 Nichita Cristina Grupul parlamentar PSD
10 Orban Ludovic Grupul parlamentar PNL
11 Paul Maria Andreea Grupul parlamentar PDL
12 Pocora Cristiana-Ancuța Grupul parlamentar PNL
13 Podașcă Gabriela Grupul parlamentar PSD
Modificări (1)

18. Componența Comisiei pentru comunitățile de români din afara granițelor țării

Numărul de membri aprobat: 11-15

Nr. crt. Numele și prenumele Grupul parlamentar
1 Bot Octavian Grupul parlamentar PNL
2 Dolha Mircea Grupul parlamentar PNL
3 Grecea Maria Grupul parlamentar PP-DD
4 Iane Ovidiu-Cristian Grupul parlamentar PSD
5 Korodi Attila Grupul parlamentar UDMR
6 Lubanovici Mircea Grupul parlamentar PDL
7 Mihai Aurelian Grupul parlamentar PP-DD
8 Moț Constantin-Stelian-Emil Grupul parlamentar PSD
9 Peia Ninel Grupul parlamentar PSD
10 Raețchi Ovidiu Grupul parlamentar PC
11 Roman Gheorghe Grupul parlamentar PSD
12 Tomac Eugen Grupul parlamentar PDL
13 Uioreanu Elena-Ramona Grupul parlamentar PNL
Modificări (1)

19. Componența Comisiei pentru afaceri europene

Numărul de membri aprobat: 25-27 Modificări (2)

Nr. crt. Numele și prenumele Grupul parlamentar
1 Anastase Roberta Alma Grupul parlamentar PDL
2 Birchall Ana Grupul parlamentar PSD
3 Burlacu Ștefan Grupul parlamentar PP-DD
4 Căprar Dorel-Gheorghe Grupul parlamentar PSD
5 Ciubotaru Lucian-Manuel Grupul parlamentar PNL
6 Drăgușanu Vasile-Cătălin Grupul parlamentar PC
7 Ghera Giureci-Slobodan Grupul parlamentar al minorităților naționale
8 Hrebenciuc Viorel Grupul parlamentar PSD
9 Iacob-Ridzi Monica-Maria Grupul parlamentar PP-DD
10 Korodi Attila Grupul parlamentar UDMR
11 Marcu Nicu Grupul parlamentar PNL
12 Mitrea Miron Tudor Grupul parlamentar PSD
13 Niculescu-Duvăz Bogdan-Nicolae Grupul parlamentar PSD
14 Petrea Dorin Silviu Grupul parlamentar PSD
15 Ponta Victor-Viorel Grupul parlamentar PSD
16 Popa Radu Mihai Grupul parlamentar PP-DD
17 Rădulescu Cătălin-Marian Grupul parlamentar PSD
18 Roman Petre Grupul parlamentar PNL
19 Secară Florin Mihail Grupul parlamentar PDL
20 Silaghi Ovidiu Ioan Grupul parlamentar PNL
21 Tîlvăr Angel Grupul parlamentar PSD
22 Tușa Adriana-Diana Grupul parlamentar PNL
23 Udrea Elena Gabriela Grupul parlamentar PDL
24 Varga Lucia-Ana Grupul parlamentar PNL
25 Zgonea Valeriu Ștefan Grupul parlamentar PSD
Modificări (14)

Acest document poate avea modificări ulterioare. Cumpărați documentul în formă actualizată sau alegeți un abonament Lege5 care permite accesul la orice formă actualizată.

;
se încarcă...