Camera Deputaților

Hotărârea nr. 125/2016 pentru aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților

Modificări (6), Referințe (1)

Text publicat în M.Of. al României.

În vigoare de la 23 decembrie 2016
Formă aplicabilă de la 24 septembrie 2019

Acest document poate avea modificări ulterioare. Cumpărați documentul în formă actualizată sau alegeți un abonament Lege5 care permite accesul la orice formă actualizată.

Cumpără forma actualizată
sau autentifică-te
  •  

Articol unic. -

Se aprobă componența nominală a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților, prevăzute în anexa care face parte integrantă din prezenta hotărâre.

ANEXĂ

1. Componența Comisiei pentru politică economică, reformă și privatizare
Limitele aprobate: 11-25

Nr. crt. Numele și prenumele Grupul parlamentar
1. Antal Istvan-Janos Grupul parlamentar al UDMR
2. Botez Mihai-Cătălin Grupul parlamentar al USR
3. Burciu Cristina Grupul parlamentar al PSD
4. Durbacă Eugen Grupul parlamentar PRO Europa
5. Gheorghe Andrei Daniel Grupul parlamentar al PNL
6. Ghilea Găvrilă Grupul parlamentar al PNL
7. Itu Cornel Grupul parlamentar al PSD
8. Mihalescul Dumitru Grupul parlamentar al PNL
9. Mocanu Adrian Grupul parlamentar ALDE
10. Nistor Laurențiu Grupul parlamentar al PSD
11. Oprișcan Mihai Doru Grupul parlamentar ALDE
12. Pistru-Popa Eusebiu-Manea Grupul parlamentar ALDE
13. Presură Alexandra Grupul parlamentar al PSD
14. Prisnel Adrian-Claudiu Grupul parlamentar al USR
15. Stoica Bogdan-Alin Grupul parlamentar al minorităților naționale
16. Șimon Gheorghe Grupul parlamentar al PSD
17. Tripa Florin-Dan Grupul parlamentar al PSD
18. Vișan George-Gabriel Grupul parlamentar al PSD
Modificări (1)

2. Componența Comisiei pentru buget, finanțe și bănci
Limitele aprobate: 11-26

Nr. crt. Numele și prenumele Grupul parlamentar
1. Ampleev Andrian Grupul parlamentar al minorităților naționale
2. Bran Ioana Grupul parlamentar al PSD
3. Budăi Marius-Constantin Grupul parlamentar al PSD
4. Chichirău Cosette-Paula Grupul parlamentar al USR
5. Cocoș Vasile Grupul parlamentar al PSD
6. Erdei Doloczki Istvan Grupul parlamentar al UDMR
7. Firczak Iulius Marian Grupul parlamentar al minorităților naționale
8. Heiuș Lucian-Ovidiu Grupul parlamentar al PNL
9. Huțucă Bogdan-Iulian Grupul parlamentar al PNL
10. Iancu Marius-Ionel Grupul parlamentar al PSD
11. Jivan Luminița-Maria Grupul parlamentar al PSD
12. Lazăr Sorin Grupul parlamentar al PSD
13. Matei Călin-Vasile-Andrei Grupul parlamentar al PSD
14. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril Grupul parlamentar al USR
15. Neagu Nicolae Grupul parlamentar al PNL
16. Nicoară Romeo Florin Grupul parlamentar al PNL
17. Nosa Iuliu Grupul parlamentar al PSD
18. Pau Radu-Adrian Grupul parlamentar al PRO Europa
19. Pirtea Marilen-Gabriel Grupul parlamentar al PNL
20. Pop Andrei Grupul parlamentar al PSD
21. Popescu Pavel Grupul parlamentar al PNL
22. Radu Anișoara Grupul parlamentar al PSD
23. Sighiartău Robert-Ionatan Grupul parlamentar al PNL
24. Suciu Matei Grupul parlamentar al PSD
25. Todoran Adrian-Mihăiță Grupul parlamentar al PMP
26. Vosganian Varujan Grupul parlamentar ALDE
Modificări (1)

3. Componența Comisiei pentru industrii și servicii
Limitele aprobate: 11-25

Nr. crt. Numele și prenumele Grupul parlamentar
1. Adnagi Slavoliub Grupul parlamentar al minorităților naționale
2. Andrușcă Dănuț Grupul parlamentar al PSD
3. Bende Sandor Grupul parlamentar al UDMR
4. Bica Dănuț Grupul parlamentar al PNL
5. Bumb Sorin-Ioan Grupul parlamentar al PNL
6. Cioabă Petre Grupul parlamentar al PSD
7. Dobre Mircea-Titus Grupul parlamentar PRO Europa
8. Drăghici Mircea-Gheorghe Grupul parlamentar al PSD
9. Gherman Dumitru Grupul parlamentar al PSD
10. Iancu Iulian Grupul parlamentar al PSD
11. Lovin Dumitru Grupul parlamentar ALDE
12. Mînzatu Roxana Grupul parlamentar al PSD
13. Mohaci Mihai Grupul parlamentar PRO Europa
14. Petcu Toma-Florin Grupul parlamentar al ALDE
15. Petric Octavian Grupul parlamentar PRO Europa
16. Popescu Virgil-Daniel Grupul parlamentar al PNL
17. Prună Cristina-Mădălina Grupul parlamentar al USR
18. Sitterli Ovidiu-Ioan Grupul parlamentar al PNL
19. Stancu Florinel Grupul parlamentar PRO Europa
20. Ștefan Ion Grupul parlamentar al PNL
21. Toma Ilie Grupul parlamentar al PSD
22. Vîrză Mihăiță Grupul parlamentar al PSD

4. Componența Comisiei pentru transporturi și infrastructură
Limitele aprobate: 11-25

Nr. crt. Numele și prenumele Grupul parlamentar
1. Achiței Vasile-Cristian Grupul parlamentar al PNL
2. Banias Mircea Marius Grupul parlamentar PRO Europa
3. Băișanu Ștefan-Alexandru Grupul parlamentar ALDE
4. Benedek Zacharie Grupul parlamentar al UDMR
5. Boboc Valentin Gabriel Grupul parlamentar al PSD
6. Bode Lucian Nicolae Grupul parlamentar al PNL
7. Bodea Marius Grupul parlamentar al PNL
8. Bota Marius Sorin-Ovidiu Grupul parlamentar al PSD
9. Căciulă Aurel Grupul parlamentar al PSD
10. Cristache Cătălin Grupul parlamentar al PMP
11. Cuc Alexandru-Răzvan Grupul parlamentar al PSD
12. Dobrică Ionela Viorela Grupul parlamentar al PSD
13. Drulă Cătălin Grupul parlamentar al USR
14. Ghera Giureci-Slobodan Grupul parlamentar al minoritățile naționale
15. Mircea Florin Grupul parlamentar al PSD
16. Moise Costin-Sebastian Grupul parlamentar al PSD
17. Moșteanu Liviu-Ionuț Grupul parlamentar al USR
18. Paraschiv Rodica Grupul parlamentar al PSD
19. Rotaru Alexandru Grupul parlamentar al PSD
20. Șișcu George Grupul parlamentar al PNL
21. Șova Lucian Grupul parlamentar al PSD
22. Văcaru Alin Vasile Grupul parlamentar PRO Europa

5. Componența Comisiei pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice
Limitele aprobate: 11-26

Nr. crt. Numele și prenumele Grupul parlamentar
1. Boroianu Aurel-Robert Grupul parlamentar al PNL
2. Calotă Florică Ică Grupul parlamentar ALDE
3. Ciocan Dan Grupul parlamentar al PSD
4. Constantin Daniel Grupul parlamentar PRO Europa
5. Dîrzu Ioan Grupul parlamentar al PSD
6. Furic Iarco Grupul parlamentar al minorităților naționale
7. Gheorghe Tinel Grupul parlamentar al PNL
8. Giugea Nicolae Grupul parlamentar al PNL
9. Gudu Vasile Grupul parlamentar al PNL
10. Havrici Emanuel-Iuliu Grupul parlamentar al PSD
11. Magyar Lorand-Balint Grupul parlamentar al UDMR
12. Niță Nicu Grupul parlamentar al PSD
13. Olar Corneliu Grupul parlamentar al PNL
14. Oros Nechita-Adrian Grupul parlamentar al PNL
15. Păle Dănuț Grupul parlamentar al PSD
16. Roman Ioan Sorin Grupul parlamentar al PSD
17. Sebestyen Csaba-Istvan Grupul parlamentar al UDMR
18. Simionca Ionuț Grupul parlamentar al PMP
19. Steriu Valeriu-Andrei Grupul parlamentar al PSD
20. Stănescu Alexandru Grupul parlamentar al PSD
21. Tabugan Ion Grupul parlamentar ALDE
22. Terea Ioan Grupul parlamentar al PSD
23. Vrăjitoru Sorinel-Marian Grupul parlamentar al PSD

6. Componența Comisiei pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale
Limitele aprobate: 11-25

Nr. crt. Numele și prenumele Grupul parlamentar
1. Benko Erika Grupul parlamentar al UDMR
2. Ibram Iusein Grupul parlamentar al minorităților naționale
3. Kulcsar-Terza Jozsef-Gyorgy Grupul parlamentar al UDMR
4. Nechifor Cătălin-Ioan Grupul parlamentar PRO Europa
5. Săftoiu Ana Adriana Grupul parlamentar al PNL
6. Vasile Daniel Grupul parlamentar al minorităților naționale
7. Vlad Sergiu Cosmin Grupul parlamentar al USR

7. Componența Comisiei pentru administrație publică și amenajarea teritoriului
Limitele aprobate: 11-26

Nr. crt. Numele și prenumele Grupul parlamentar
1. Avram Constantin Grupul parlamentar ALDE
2. Benga Tudor-Vlad Grupul parlamentar al USR
3. Bozianu Nicoleta-Cătălina Grupul parlamentar al PMP
4. Bucura-Oprescu Simona Grupul parlamentar al PSD
5. Călin Ion Grupul parlamentar al PSD
6. Chiriac Viorel Grupul parlamentar al PSD
7. Cojocaru Petru-Bogdan Grupul parlamentar al PSD
8. Csokany Petronela-Mihaela Grupul parlamentar al minorităților naționale
9. Dan Nicușor Daniel Grupul parlamentar al USR
10. Fădor Angelica Grupul parlamentar al PNL
11. Floroiu Ionel Grupul parlamentar al PSD
12. Korodi Attila Grupul parlamentar al UDMR
13. Leoreanu Laurențiu-Dan Grupul parlamentar al PNL
14. Meiroșu Marilena-Emilia Grupul parlamentar PRO Europa
15. Mușoiu Ștefan Grupul parlamentar al PSD
16. Nicolae Andrei Grupul parlamentar al PSD
17. Palăr Ionel Grupul parlamentar al PNL
18. Petrea Gabriel Grupul parlamentar al PSD
19. Popescu Mariana-Venera Grupul parlamentar al minorităților naționale
20. Rădulescu Cătălin-Marian Grupul parlamentar al PSD
21. Roman Florin-Claudiu Grupul parlamentar al PNL
22. Seres Denes Grupul parlamentar al UDMR
23. Șovăială Constantin Grupul parlamentar al PNL
24. Ștefan Corneliu Grupul parlamentar al PSD
25. Țachianu Marian Grupul parlamentar al PSD
26. Ursu Răzvan-Ion Grupul parlamentar al PSD
Modificări (1)

8. Componența Comisiei pentru mediu și echilibru ecologic
Limitele aprobate: 11-25

Nr. crt. Numele și prenumele Grupul parlamentar
1. Alexe Costel Grupul parlamentar al PNL
2. Bichineț Corneliu Grupul parlamentar al PMP
3. Bogdan Gheorghe-Dănuț Grupul parlamentar al PSD
4. Borza Remus-Adrian Grupul parlamentar al PSD
5. Cupă Ion Grupul parlamentar ALDE
6. Farago Petru Grupul parlamentar al UDMR
7. Ilișanu Claudiu-Augustin Grupul parlamentar al PSD
8. Ionescu George Grupul parlamentar al PNL
9. Lungu Tudorița Grupul parlamentar al PNL
10. Marica Petru-Sorin Grupul parlamentar PRO Europa
11. Mihălcescu Carmen-Ileana Grupul parlamentar al PSD
12. Pană Adriana-Doina Grupul parlamentar al PSD
13. Popa Florin Grupul parlamentar al PSD
14. Simion Lucian-Eduard Grupul parlamentar al PSD
15. Spânu Ion Grupul parlamentar PRO Europa
16. Suciu Vasile-Daniel Grupul parlamentar al PSD
17. Varga Glad-Aurel Grupul parlamentar al PNL
18. Zainea Cornel Grupul parlamentar al USR
Modificări (2)

9. Componența Comisiei pentru muncă și protecție socială
Limitele aprobate: 11-25

Nr. crt. Numele și prenumele Grupul parlamentar
1. Arsu Alin-Ionuț Grupul parlamentar al USR
2. Calista Mara-Daniela Grupul parlamentar al PNL
3. Csep Eva-Andrea Grupul parlamentar al UDMR
4. Dohotaru Adrian-Octavian Deputat neafiliat
5. Găină Mihăiță Grupul parlamentar al PSD
6. Manole Petre-Florin Grupul parlamentar al PSD
7. Neață Eugen Grupul parlamentar al PSD
8. Niță Mihai Grupul parlamentar ALDE
9. Oprea Dumitru Grupul parlamentar al PNL
10. Oteșanu Daniela Grupul parlamentar al PSD
11. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina Grupul parlamentar al PSD
12. Răcuci Claudiu-Vasile Grupul parlamentar al PNL
13. Răduț Violeta Grupul parlamentar al PSD
14. Sefer Cristian-George Grupul parlamentar al PSD
15. Seidler Cristian-Gabriel Grupul parlamentar al USR
16. Solomon Adrian Grupul parlamentar al PSD
17. Stativă Irinel Ioan Grupul parlamentar al PSD
18. Vasilescu Lia Olguța Grupul parlamentar al PSD
19. Vexler Silviu Grupul parlamentar al minorităților naționale
20. Vîlceanu Dan Grupul parlamentar al PNL
21. Zamfira Constantin-Cătălin Grupul parlamentar al PSD

10. Componența Comisiei pentru sănătate și familie
Limitele aprobate: 11-25

Nr. crt. Numele și prenumele Grupul parlamentar
1. Balint Liviu-Ioan Grupul parlamentar PRO Europa
2. Buicu Corneliu-Florin Grupul parlamentar al PSD
3. Cherecheș Viorica Grupul parlamentar al PNL
4. Ciofu Tamara-Dorina Grupul parlamentar al PSD
5. Cobuz Maricela Grupul parlamentar al PSD
6. Dinu Cristina-Elena Grupul parlamentar al PSD
7. Dumitrache Ileana Cristina Grupul parlamentar al PSD
8. Gavrilescu Grațiela Leocadia Grupul parlamentar ALDE
9. Gavriliță Bianca-Miruna Grupul parlamentar al PSD
10. Holban Georgeta-Carmen Grupul parlamentar al PSD
11. Ioniță Antoneta Grupul parlamentar al PNL
12. Lupașcu Costel Grupul parlamentar al PSD
13. Movilă Petru Grupul parlamentar al PMP
14. Pop Tudor Rareș Grupul parlamentar al USR
15. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin Grupul parlamentar al PSD
16. Roșca Lucreția Grupul parlamentar al PSD
17. Stamatian Vasile-Florin Grupul parlamentar al PNL
18. Ungureanu Emanuel-Dumitru Grupul parlamentar al USR
19. Vass Levente Grupul parlamentar al UDMR

11. Componența Comisiei pentru învățământ, știință, tineret și sport
Limitele aprobate: 11-27

Nr. crt. Numele și prenumele Grupul parlamentar
1. Anton Anton Grupul parlamentar ALDE
2. Biro Zsolt-Istvan Grupul parlamentar al UDMR
3. Boboc Tudorița-Rodica Grupul parlamentar al PSD
4. Cherecheș Florica Grupul parlamentar al PNL
5. Cîmpeanu Sorin Mihai Grupul parlamentar PRO Europa
6. Cîtea Vasile Grupul parlamentar al PSD
7. Cosma Lavinia-Corina Grupul parlamentar al USR
8. Gavrilă Camelia Grupul parlamentar al PSD
9. Georgescu Laura Grupul parlamentar al PSD
10. Hărătău Elena Grupul parlamentar al PSD
11. Huncă Mihaela Grupul parlamentar PRO Europa
12. Iurișniți Cristina-Ionela Grupul parlamentar al USR
13. Mareș Mara Grupul parlamentar al PNL
14. Moldovan Sorin-Dan Grupul parlamentar al PNL
15. Rădulescu Alexandru Grupul parlamentar al PSD
16. Rădulescu Dan-Răzvan Grupul parlamentar al USR
17. Romanescu Cristinel Grupul parlamentar al PNL
18. Stan Viorel Grupul parlamentar al PSD
19. Szabo Odon Grupul parlamentar al UDMR
20. Șarapatin Elvira Grupul parlamentar al PSD
21. Șotcan Theodora Grupul parlamentar al PSD
22. Teiș Alina Grupul parlamentar al PSD
23. Turcan Raluca Grupul parlamentar al PNL
24. Turcescu Robert-Nicolae Grupul parlamentar al PMP
25. Vasilică Radu Costin Grupul parlamentar al PSD
26. Zisopol Dragoș Gabriel Grupul parlamentar al minorităților naționale
Modificări (1)

12. Componența Comisiei pentru cultură, arte, mijloace de informare în masă
Limitele aprobate: 11-25

Nr. crt. Numele și prenumele Grupul parlamentar
1. Bârlădeanu Dragoș-Petruț Grupul parlamentar al PSD
2. Bulai Iulian Grupul parlamentar al USR
3. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae Grupul parlamentar al PSD
4. Florea Damian Grupul parlamentar PRO Europa
5. Gheorghiu Bogdan Grupul parlamentar al PNL
6. Marton Arpad-Francisc Grupul parlamentar al UDMR
7. Pașcan Emil-Marius Grupul parlamentar al PMP
8. Petrețchi Nicolae-Miroslav Grupul parlamentar al minorităților naționale
9. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian Grupul parlamentar al PSD
10. Socotar Gheorghe-Dinu Grupul parlamentar al PSD
11. Știrbu Gigel-Sorinel Grupul parlamentar al PNL
12. Stroe Ionuț-Marian Grupul parlamentar al PNL
13. Tudor Beatrice Grupul parlamentar al PSD
14. Tușa Adriana Diana Grupul parlamentar al PSD
15. Vlăducă Oana-Silvia Grupul parlamentar PRO Europa

13. Componența Comisiei juridice, de disciplină și imunități
Limitele aprobate: 11-27

Nr. crt. Numele și prenumele Grupul parlamentar
1. Ambrus Izabella-Agnes Grupul parlamentar al UDMR
2. Andronache Gabriel Grupul parlamentar al PNL
3. Axinte Vasile Grupul parlamentar al PSD
4. Bălănescu Alexandru Grupul parlamentar PRO Europa
5. Căruceru Aida-Cristina Grupul parlamentar al PSD
6. Cătăniciu Steluța-Gustica Grupul parlamentar ALDE
7. Cupșa Ioan Grupul parlamentar al PNL
8. Dehelean Silviu Grupul parlamentar al USR
9. Dunava Costel Neculai Grupul parlamentar al PSD
10. Duruș Vlad-Emanuel Grupul parlamentar al USR
11. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela Grupul parlamentar al PSD
12. Gilia Claudia Grupul parlamentar al PSD
13. Grosaru Andi-Gabriel Grupul parlamentar al minorităților naționale
14. Halici Nicușor Grupul parlamentar al PSD
15. Ion Stelian-Cristian Grupul parlamentar al USR
16. Iordache Florin Grupul parlamentar al PSD
17. Macovei Silviu Nicu Grupul parlamentar al PSD
18. Nicolicea Eugen Grupul parlamentar al PSD
19. Popa Mihai Valentin Grupul parlamentar PRO Europa
20. Popa Ștefan-Ovidiu Grupul parlamentar al PSD
21. Predoiu Marian-Cătălin Grupul parlamentar al PNL
22. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana Grupul parlamentar al PNL
23. Șerban Ciprian-Constantin Grupul parlamentar al PSD
24. Tănăsescu Alina-Elena Grupul parlamentar al PSD
25. Trăilă Cristina Grupul parlamentar al PNL
26. Varga Vasile Grupul parlamentar al PNL

14. Componența Comisiei pentru apărare, ordine publică și siguranță națională
Limitele aprobate: 11-25

Nr. crt. Numele și prenumele Grupul parlamentar
1. Andrei Alexandru-Ioan Grupul parlamentar al PNL
2. Apjok Norbert Grupul parlamentar al UDMR
3. Babuș Radu Grupul parlamentar al PSD
4. Bejinariu Eugen Grupul parlamentar al PSD
5. Bontea Vlad Grupul parlamentar al PSD
6. Căprar Dorel-Gheorghe Grupul parlamentar al PSD
7. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel Grupul parlamentar al PNL
8. Dobre Victor Paul Grupul parlamentar al PNL
9. Georgescu Nicolae Grupul parlamentar al PSD
10. Iftimie Neculai Grupul parlamentar al PSD
11. Lupescu Dumitru Grupul parlamentar al USR
12. Mărgărit Mitică-Marius Grupul parlamentar al PSD
13. Mocioalcă Ion Grupul parlamentar PRO Europa
14. Olteanu Daniel Grupul parlamentar al ALDE
15. Pop Georgian Grupul parlamentar PRO Europa
16. Popescu Nicolae-Daniel Grupul parlamentar al USR
17. Prișcă Răzvan Sorin Grupul parlamentar al PNL
18. Raețchi Ovidiu Alexandru Grupul parlamentar al PNL
19. Rodeanu Bogdan-Ionel Grupul parlamentar al USR
20. Sămărtinean Cornel-Mircea Grupul parlamentar al PMP
21. Simonis Alfred-Robert Grupul parlamentar al PSD
22. Surgent Marius-Gheorghe Grupul parlamentar ALDE
23. Todor Adrian Grupul parlamentar al PSD
24. Velcea Nicolae Grupul parlamentar al PSD
25. Weber Mihai Grupul parlamentar al PSD
Modificări (1)

15. Componența Comisiei pentru politică externă
Limitele aprobate: 11-25

Nr. crt. Numele și prenumele Grupul parlamentar
1. Anastase Roberta Alma Grupul parlamentar al PNL
2. Ardelean Ben-Oni Grupul parlamentar al PNL
3. Balan Ioan Grupul parlamentar al PNL
4. Barna Ilie Dan Grupul parlamentar al USR
5. Bănicioiu Nicolae Grupul parlamentar PRO Europa
6. Biro Rozalia-Ibolya Grupul parlamentar al UDMR
7. Cosma Andreea Grupul parlamentar al PSD
8. Culeafă Mihai Grupul parlamentar al PNL
9. Dobrovie Matei-Adrian Grupul parlamentar al PNL
10. Furtună Mirela Grupul parlamentar al PSD
11. Ganț Ovidiu Victor Grupul parlamentar al minorităților naționale
12. Gerea Andrei Dominic Grupul parlamentar ALDE
13. Intotero Natalia-Elena Grupul parlamentar al PSD
14. Kelemen Hunor Grupul parlamentar al UDMR
15. Nasra Gabriel-Horia Grupul parlamentar al PSD
16. Podașcă Gabriela-Maria Grupul parlamentar al PRO Europa
17. Rotaru Răzvan-Ilie Grupul parlamentar al PSD
18. Voicu Mihai Alexandru Grupul parlamentar al PNL

16. Componența Comisiei pentru cercetarea abuzurilor, corupției și pentru petiții
Limitele aprobate: 11-25

Nr. crt. Numele și prenumele Grupul parlamentar
1. Antal Istvan-Janos Grupul parlamentar al UDMR
2. Balan Ioan Grupul parlamentar al PNL
3. Boboc Valentin Gabriel Grupul parlamentar al PSD
4. Cosma Lavinia-Corina Grupul parlamentar al USR
5. Dunava Costel Neculai Grupul parlamentar al PSD
6. Goga Octavian Grupul parlamentar al PSD
7. Ionescu George Grupul parlamentar al PNL
8. Lovin Dumitru Grupul parlamentar ALDE
9. Mărgărit Mitică-Marius Grupul parlamentar al PSD
10. Pistru-Popa Eusebiu-Manea Grupul parlamentar ALDE
11. Prisnel Adrian-Claudiu Grupul parlamentar al USR
12. Simionca Ionuț Grupul parlamentar al PMP
13. Șarapatin Elvira Grupul parlamentar al PSD

17. Componența Comisiei pentru regulament
Numărul de membri aprobat: 8

Nr.
crt.
Numele și prenumele Grupul parlamentar
1. Cătăniciu Steluța-Gustica Grupul parlamentar ALDE
2. Duruș Vlad-Emanuel Grupul parlamentar al USR
3. Marton Arpad-Francisc Grupul parlamentar al UDMR
4. Nicolicea Eugen Grupul parlamentar al PSD
5. Popa Mihai Valentin Grupul parlamentar PRO Europa
6. Săftoiu Ana Adriana Grupul parlamentar al PNL
7. Turcescu Robert-Nicolae Grupul parlamentar al PMP
8. Vasile Daniel Grupul parlamentar al minorităților naționale

18. Componența Comisiei pentru tehnologia informației și comunicațiilor
Limitele aprobate: 11-25

Nr. crt. Numele și prenumele Grupul parlamentar
1. Anton Anton Grupul parlamentar ALDE
2. Apjok Norbert Grupul parlamentar al UDMR
3. Cîtea Vasile Grupul parlamentar al PSD
4. Cojocaru Petru-Bogdan Grupul parlamentar al PSD
5. Dobrică Ionela Viorela Grupul parlamentar al PSD
6. Drulă Cătălin Grupul parlamentar al USR
7. Moldovan Sorin-Dan Grupul parlamentar al PNL
8. Pambuccian Varujan Grupul parlamentar al minorităților naționale
9. Petcu Toma-Florin Grupul parlamentar ALDE
10. Pop Andrei Grupul parlamentar al PSD
11. Popescu Mariana-Venera Grupul parlamentar al minorităților naționale
12. Popescu Pavel Grupul parlamentar al PNL
13. Sămărtinean Cornel-Mircea Grupul parlamentar al PMP
14. Socotar Gheorghe-Dinu Grupul parlamentar al PSD
15. Zainea Cornel Grupul parlamentar al USR
16. Zamfira Constantin-Cătălin Grupul parlamentar al PSD
Modificări (1)

19. Componența Comisiei pentru egalitate de șanse pentru femei și bărbați
Limitele aprobate: 11-25

Nr. crt. Numele și prenumele Grupul parlamentar
1. Arsu Alin-Ionuț Grupul parlamentar al USR
2. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara Deputat neafiliat
3. Bogaciu Alexandra-Corina Grupul parlamentar PRO Europa
4. Calista Mara-Daniela Grupul parlamentar al PNL
5. Căruceru Aida-Cristina Grupul parlamentar al PSD
6. Csep Eva-Andrea Grupul parlamentar al UDMR
7. Cupă Ion Grupul parlamentar ALDE
8. Ilișanu Claudiu-Augustin Grupul parlamentar al PSD
9. Iurișniți Cristina-Ionela Grupul parlamentar al USR
10. Longher Victoria Grupul parlamentar al minorităților naționale
11. Rotaru Răzvan-Ilie Grupul parlamentar al PSD
12. Teiș Alina Grupul parlamentar al PSD
13. Vîlceanu Dan Grupul parlamentar al PNL
Modificări (1)

20. Componența Comisiei pentru comunitățile de români din afara granițelor țării
Limitele aprobate: 11-25

Nr. crt. Numele și prenumele Grupul parlamentar
1. Băișanu Ștefan-Alexandru Grupul parlamentar ALDE
2. Buican Cristian Grupul parlamentar al PNL
3. Codreanu Constantin Grupul parlamentar al PMP
4. Coliu Doru-Petrișor Grupul parlamentar al PMP
5. Dobrovie Matei-Adrian Grupul parlamentar al PNL
6. Fădor Angelica Grupul parlamentar al PNL
7. Georgescu Nicolae Grupul parlamentar al PSD
8. Gilia Claudia Grupul parlamentar al PSD
9. Lupașcu Costel Grupul parlamentar al PSD
10. Lupescu Dumitru Grupul parlamentar al USR
11. Pirtea Marilen-Gabriel Grupul parlamentar al PNL
12. Popescu Nicolae-Daniel Grupul parlamentar al USR
13. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin Grupul parlamentar al PSD
14. Roman Ioan Sorin Grupul parlamentar al PSD
15. Văcaru Alin Vasile Grupul parlamentar PRO Europa
16. Velcea Nicolae Grupul parlamentar al PSD
17. Vîrză Mihăiță Grupul parlamentar al PSD
18. Voicu Mihai Alexandru Grupul parlamentar al PNL

21. Componența Comisiei pentru afaceri europene
Limitele aprobate: 11-25

Nr. crt. Numele și prenumele Grupul parlamentar
1. Anastase Roberta Alma Grupul parlamentar al PNL
2. Barna Ilie Dan Grupul parlamentar al USR
3. Benko Erika Grupul parlamentar al UDMR
4. Bica Dănuț Grupul parlamentar al PNL
5. Birchall Ana Grupul parlamentar al PSD
6. Bucura-Oprescu Simona Grupul parlamentar al PSD
7. Bulai Iulian Grupul parlamentar al USR
8. Ciolacu Ion-Marcel Grupul parlamentar al PSD
9. Gerea Andrei Dominic Grupul parlamentar ALDE
10. Ghera Giureci-Slobodan Grupul parlamentar al minorităților naționale
11. Gudu Vasile Grupul parlamentar al PNL
12. Manole Petre-Florin Grupul parlamentar al PSD
13. Mareș Mara Grupul parlamentar al PNL
14. Mînzatu Roxana Grupul parlamentar al PSD
15. Moise Costin-Sebastian Grupul parlamentar al PMP
16. Mușoiu Ștefan Grupul parlamentar al PSD
17. Nicoară Romeo Florin Grupul parlamentar al PNL
18. Ponta Victor-Viorel Grupul parlamentar PRO Europa
19. Popa Mihai Valentin Grupul parlamentar PRO Europa
20. Prună Cristina-Mădălina Grupul parlamentar al USR
21. Simonis Alfred-Robert Grupul parlamentar al PSD
22. Tîlvăr Angel Grupul parlamentar al PSD
23. Tușa Adriana Diana Grupul parlamentar al PSD
24. Vasilică Radu Costin Grupul parlamentar al PSD

Acest document poate avea modificări ulterioare. Cumpărați documentul în formă actualizată sau alegeți un abonament Lege5 care permite accesul la orice formă actualizată.

;
se încarcă...