Legestart nr. 9/2017

Este corect ca o poprire să se aplice și asupra tichetelor de masă?
de Maria Badoi

19 septembrie 2017

În versiunea gratuită textul este afișat parțial. Pentru textul integral alegeți un abonament Lege5 care permite vizualizarea completă a documentului.

Cumpără forma completă
  •  

Referințe articol: tichete masa

Problemă întâlnită în practică: Este corect ca o poprire să se aplice și asupra tichetelor de masă? Punct de vedere al autorului:1. Limitele utilizării tichetelor de masă sunt strict legiferate prin Legea nr. 142/1998 privind acordarea tichetelor de masă, care arată că:

"Art. 1. (1) Salariații (...), pot primi o alocație individuală de hrană, acordată sub forma tichetelor de masă. (...)

..........


În versiunea gratuită textul este afișat parțial. Pentru textul integral alegeți un abonament Lege5 care permite vizualizarea completă a documentului.

;
se încarcă...