Legestart nr. 1/2015

Când pot operatorii economici să nu utilizeze aparatele de marcat electronice?
de Mădălina Moceanu

19 ianuarie 2015

În versiunea gratuită textul este afișat parțial. Pentru textul integral alegeți un abonament Lege5 care permite vizualizarea completă a documentului.

Cumpără forma completă
  •  

Referințe articol: operatori economici

Așa după cum deja cunoaștem, legiuitorul a prevăzut în art. 1 alin. 1 din O.U.G. nr. 28/19991 faptul că operatorii economici care încasează, integral sau parțial, cu numerar sau prin utilizarea cardurilor de credit/debit sau a substitutelor de numerar contravaloarea bunurilor livrate cu amănuntul, precum și a prestărilor de servicii efectuate direct către populație sunt obligați să utilizeze aparate de marcat electronice fiscale2.

..........


În versiunea gratuită textul este afișat parțial. Pentru textul integral alegeți un abonament Lege5 care permite vizualizarea completă a documentului.

;
se încarcă...