Back

Autoritatea Electorală Permanentă - AEP

Lista partidelor politice, alianţelor politice, alianţelor electorale, organizaţiilor cetăţenilor români aparţinând minorităţilor naţionale şi a candidaţilor independenţi pentru care a fost depus până la data de 18 iunie 2012 raportul detaliat al veniturilor şi cheltuielilor electorale, conform art. 38 alin. (1) din Legea nr. 334/2006 privind finanţarea activităţii partidelor politice şi a campaniilor electorale nr. 4/2012

În vigoare de la 18.06.2012

Te interesează forma portabilă a documentului? O poți cumpăra online în varianta PDF sau Kindle!

Preț: 5,46 Lei cu TVA

Cumpără document în formă actualizată

1. PARTIDUL CONSERVATOR

2. UNIUNEA CROAŢILOR DIN ROMÂNIA

3. ALIANŢA PENTRU IAŞI

4. ALIANŢA ROMÂNEASCĂ HARGHITA

5. UNIUNEA PENTRU BAIA MARE UNPR PDL

6. UNIUNEA PENTRU MARAMUREŞ PDL UNPR

7. ALIANŢA PENTRU MOGOŞOAIA

8. ALIANŢA PENTRU COMUNA NOASTRĂ

9. UNIUNEA SOCIAL ECOLOGISTĂ

10. PARTIDUL NAŢIONAL ŢĂRĂNESC CREŞTIN DEMOCRAT

11. UNIUNEA PENTRU TIMIŞ

12. ALIANŢA PENTRU SĂLAJ

13. FORUMUL DEMOCRAT AL GERMANILOR DIN ROMÂNIA

14. PARTIDUL POPORULUI - DAN DIACONESCU

15. ERDELYI MAGYAR NEPPART - PARTIDUL POPULAR MAGHIAR DIN TRANSILVANIA

16. CANDIDAŢI INDEPENDENŢI, conform tabelului următor:

Nr.
crt.
Judeţul Localitatea Numele şi prenumele Funcţia
1 Alba Abrud David Iulia Cristina consilier local
2 Alba Sălciua Cramba Vasile consilier local
3 Alba Şugag Grosu Gheorghe primar
4 Arad Nădlac Varga Mariana Daniela consilier local
5 Arad Nădlac Totorean Florin consilier local
6 Arad Şeitin Buha Ştefan Adrian primar, consilier local
7 Arad Mişca Diaconu Constantin consilier local
8 Argeş Lereşti Naftanaila Ion primar
9 Argeş Mioarele Popescu Claudiu Petre consilier local
10 Argeş Schitu Goleşti Solomon Gheorghe consilier local
11 Argeş Rucăr Arsulescu Ion Sebastian consilier local
12 Argeş Arefu Bostan Vasile consilier local
13 Argeş Arefu Tita Nicolescu Maria primar
14 Argeş Arefu Badescu Ion consilier local
15 Argeş Arefu Sandu Ilie Iulian consilier local
16 Argeş Arefu Dobrin Nicolae consilier local
17 Argeş Băbana Toma Constantin primar
18 Argeş Merişani Tamaş Ion consilier local
19 Argeş Hârseşti Badea Marin primar
20 Argeş Bughea de Jos Tanasescu Ion Dorel primar
21 Argeş Mărăcineni Epure Daniela primar
22 Argeş Corbeni Turcu Ion Corneliu consilier local
23 Argeş Corbeni Ureche Ion primar, consilier local
24 Argeş Cotmeana Barbulescu Mircea consilier local
25 Argeş Drăganu Gavanescu Aurelian primar, consilier local
26 Argeş Lunca Corbului Chirita Viorel consilier local
27 Argeş Lunca Corbului Trandafir Florin consilier local
28 Argeş Lunca Corbului Pepel Florin consilier local
29 Argeş Lunca Corbului Baicea Florea consilier local
30 Argeş Lunca Corbului Jianu Niculae primar, consilier local
31 Argeş Bradu Tanase Ionel primar
32 Argeş Poiana Lacului Paun Maria primar
33 Argeş Dobreşti Oprea Rodica primar
34 Argeş Cicăneşti Marinescu Petrisor consilier local
35 Bacău Coţofăneşti Savin Gheorghe consilier local
36 Bacău Caşin Cojocia-Flintoaca Neculai primar, consilier local
37 Bihor Roşia Maliţa Cristian Ovidiu consilier local
38 Bihor Răbăgani Tonca Vasile consilier local
39 Botoşani Prăjeni Ciobanu Dumitru consilier local
40 Botoşani Cristeşti Borfotină Ionel Lucian primar
41 Botoşani Cândeşti Coţofrec Ştefan primar, consilier local
42 Botoşani Mihai Eminescu Vasiliu Eugen primar, consilier local
43 Botoşani Botoşani Aivăncesei Stelian primar, consilier local
44 Botoşani Suharău Chelariu Marcel primar
45 Botoşani Suharău Surugiu Mihai consilier local
46 Braşov Braşov Stoica Enache consilier local
47 Braşov Codlea Tudor Vasile primar
48 Braşov Codlea Tudor Vasile consilier local
49 Braşov Predeal Buruiană Ioan consilier local
50 Braşov Recea Martin Liviu Viorel consilier local
51 Braşov Recea Motoc Viorel Marius consilier local
52 Braşov Şugag Grosu Gheorghe consilier local
53 Brăila Făurei Pfeffel Liviu consilier local
54 Brăila Salcia Tudor Mihai Luca primar
55 Brăila Brăila Drăghincescu Simona primar, consilier local
56 Bucureşti Sectorul 5 Mihăescu Mugur primar
57 Buzău Buzău Bogdan Ion consilier local,
consilier judeţean
58 Buzău Măgura Mănăilescu Constantin consilier local
59 Buzău Topliceni Codreanu Ioan consilier local
60 Buzău Ziduri Jantia Alexandru consilier local
61 Buzău Pârscov Scoroşanu Dumitru consilier local
62 Călăraşi Budeşti Dan Gheorghe primar
63 Călăraşi Plătăreşti Bălăceanu Ionel consilier local
64 Călăraşi Dragalina Stanciu Marian-Gabriel primar
65 Călăraşi Dragalina Stoian Nicolae consilier local
66 Călăraşi Dragalina Bogdan Ion consilier local
67 Călăraşi Dragalina Ticu Lucian consilier local
68 Călăraşi Dragalina Neagu Cătălin Ionel consilier local
69 Călăraşi Dragalina Rizea Tudor consilier local
70 Călăraşi Dragalina Tudor Gheorghe consilier local
71 Călăraşi Dragalina Ghinoiu Tudor consilier local
72 Călăraşi Dragalina Văduva Gheorghe consilier local
73 Călăraşi Chirnogi Trifan Gherghina primar
74 Călăraşi Chirnogi Pană Stelică consilier local
75 Cluj Poieni Pop Păunel consilier local
76 Cluj Poieni Pop Păunel primar
77 Cluj Sic Sallai Ioan primar
78 Cluj Sic Csorba Ştefan consilier local
79 Cluj Luna Borza Gabriel primar
80 Cluj Luna Borza Gabriel consilier local
81 Cluj Gilău Ignat Gheorghe consilier local
82 Cluj Câmpia Turzii Ilea Aurel consilier local
83 Constanţa Medgidia Cristea Stan consilier local
84 Constanţa Cernavodă Neguţu Victor-Ionel consilier local
85 Constanţa Rasova Tănase Eugen consilier local
86 Constanţa Cernavodă Dinu Laurenţiu primar, consilier local
87 Covasna Baraolt Tuzes-Katai Sandor consilier local
88 Covasna Brăduţ Gaspar Anton consilier local
89 Covasna Catalina Gergely Ştefan consilier local
90 Covasna Ghelniţa Pako Zsolt Gabor consilier local
91 Covasna Întorsura Buzăului Bularca Gelu consilier local
92 Covasna Sita Buzăului Neagoe Paul consilier local
93 Covasna Sita Buzăului Stoica Nicolae primar
94 Dâmboviţa Pucioasa Pop Aurel consilier local
95 Dâmboviţa Pucioasa Cojocaru Rodica consilier local
96 Dâmboviţa Voineşti Tita Mihai consilier local
97 Dâmboviţa Ludeşti Bucur Marin consilier local
98 Dâmboviţa Tărtăşeşti Budimeanu Ilie primar
99 Dâmboviţa Runcu Teodorescu Iosif Iulica consilier local
100 Dâmboviţa Razvad Stirbescu Nicolae Mihail consilier local
101 Dâmboviţa Corneşti Matei Gheorghe primar
102 Dâmboviţa Pietroşiţa Neguş Vasile consilier local
103 Dâmboviţa Buciumeni Marculescu Gheorghe consilier local
104 Dâmboviţa Măneşti Ana Eugeniu consilier local
105 Dâmboviţa Vişina Busuioc Ion primar, consilier local
106 Dâmboviţa Ulieşti Dragnea Ion primar, consilier local
107 Dâmboviţa Tătărani Antofie Ion consilier local
108 Dâmboviţa Vulcana-Băi Ilie Tudor consilier local
109 Dâmboviţa Aninoasa Matei Niculae consilier local
110 Dâmboviţa Titu Sima Cristian Nicolae consilier local
111 Dolj Pleniţa Burghel Nicolae consilier local
112 Galaţi Iveşti Gheoca Maricel primar
113 Galaţi Munteni Turcu Marin consilier local
114 Galaţi Băleni Păcuraru State consilier local
115 Galaţi Băleni Dumitraşcu Relu consilier local
116 Galaţi Gohor Dodan Aurel primar, consilier local
117 Giurgiu Giurgiu Georgescu Cosmin Ştefan consilier local
118 Giurgiu Colibaşi Stoica Constantin primar
119 Gorj Târgu Cărbuneşti Covercă Mădălin Constantin consilier local
120 Gorj Tismana Remetea Narcis-Petre consilier local
121 Gorj Ţicleni Bobeanu Sorin consilier local
122 Gorj Crasna Tobă-Tiriplică Victor consilier local
123 Gorj Glogova Fotescu Nicolae consilier local
124 Harghita Joseni Sover Mihaly consilier local
125 Harghita Ulieş Nagy Alexandru consilier local
126 Harghita Vlăhiţa Mathe Ştefan consilier local
127 Hunedoara Deva Nistor Ion consilier local
128 Ialomiţa Sfântu Gheorghe Gomes Iuliana-Livia primar
129 Ialomiţa Slobozia Ionaşcu Gabi primar
130 Ialomiţa Amara Moraru Victor primar
131 Iaşi Târgu Frumos Aniculăesa Gheorghi consilier local
132 Iaşi Hârlău Creţu Gheorghe primar, consilier local
133 Iaşi Bârnova Lucaci Mihai consilier local
134 Iaşi Bârnova Bălan Mihai consilier local
135 Iaşi Cristeşti Rusu Ioan consilier local
136 Iaşi Belceşti Păvăluc Mihai primar
137 Iaşi Belceşti Bătăuşu Mihai consilier local
138 Iaşi Belceşti Neculcia Gheorghe consilier local
139 Iaşi Belceşti Enache Gheorghe consilier local
140 Iaşi Belceşti Iordan Elena consilier local
141 Iaşi Belceşti Ştefan Liviu consilier local
142 Iaşi Belceşti Stafie Aurel consilier local
143 Iaşi Belceşti Aticulesei Constantin consilier local
144 Iaşi Belceşti Muraraşu-Ştefan Neculai consilier local
145 Ilfov Cornetu Stoica Adrian Eduard primar
146 Maramureş Şişeşti Andreică Petru Liviu consilier local
147 Maramureş Borşa Mihali Toader primar
148 Maramureş Fărcaşa Bura Emilia consilier local
149 Maramureş Ulmeni Covaciu Gheorghe consilier local
150 Maramureş Cavnic Schlezinger Benedict Ciprian consilier local
151 Maramureş Coltău Cendeş Lajos primar
152 Maramureş Şomcuta Mare Both Vasile consilier local
153 Maramureş Giuleşti Piţura Victoria Maria consilier local
154 Maramureş Giuleşti Vraja Gheorghe primar
155 Mureş Beica de Jos Butnar Septimiu Adrian consilier local
156 Mureş Cucerdea Coman Augustin consilier local
157 Mureş Eremitu Magyari Geza consilier local
158 Mureş Găneşti Birtalan Ilona Reka consilier local
159 Mureş Găneşti Keszeg Istvan consilier local
160 Mureş Hodac Feier Emil consilier local
161 Mureş Luduş Biriş Emil Cosmin primar
162 Mureş Luduş Biriş Emil Cosmin consilier local
163 Mureş Luduş Rusu Elena consilier local
164 Mureş Lunca Bradului Buta Sergiu consilier local
165 Mureş Nadeş Craina Gheorghe consilier local
166 Mureş Nadeş Nicola Ionel consilier local
167 Mureş Sânpetru de Câmpie Moldovan Maricica consilier local
168 Mureş Tăureni Anca Ioan consilier local
169 Mureş Voievodeni Balint Balazs primar
170 Neamţ Dumbrava Roşie Istrate Ioan consilier local
171 Neamţ Timişeşti Vacariu Ion consilier local
172 Neamţ Târgu-Neamţ Lungu Iustin-Eugen consilier local
173 Neamţ Tupilaţi Negelschi Camelia consilier local
174 Olt Corabia Mariţa Haralambie primar, consilier local
175 Prahova Sinaia Bucur Constantin consilier local
176 Prahova Sinaia Dan Septimiu consilier local
177 Prahova Sinaia Papadopol Eduard primar
178 Prahova Băicoi Irimia Dragoş Andrei consilier local
179 Prahova Poienarii Burchii Gheorghe Ion primar, consilier local
180 Prahova Albeşti-Paleologu Miu Minciu consilier local
181 Prahova Teişani Panait Iulian Ion consilier local
182 Prahova Teişani Turcu Paul Georgian consilier local
183 Prahova Teişani Dumitrache Cristinel consilier local
184 Prahova Talea Butufei Stelian consilier local
185 Prahova Adunaţi David Adrian consilier local
186 Prahova Cornu Barbu Gheorghe primar
187 Prahova Brazi Mare Ion primar
188 Prahova Păuleşti Dincă Iulian consilier local
189 Satu Mare Carei Papp Zsolt consilier local
190 Sălaj Bobota Gorgan Dorin Ioan primar
191 Sălaj Surduc Onicaş Maria primar
192 Sălaj Nuşfalău Mate Radu primar
193 Sibiu Bruiu Nimereală Iulian consilier local
194 Sibiu Mediaş Roman Gheorghe primar
195 Sibiu Răşinari Păcuraru Petru Bucur consilier local
196 Sibiu Şelimbăr Tamaian Ioan Nicolae consilier local
197 Suceava Todireşti Rudnic Ionel Florin consilier local
198 Suceava Ilişeşti Popovici Dumitru-Dănuţ consilier local
199 Suceava Broşteni Baroiu Constantin consilier local
200 Suceava Frătăuţii Vechi Cazac Dragos consilier local
201 Suceava Frătăuţii Vechi Nicolaescu Viorel consilier local
202 Suceava Râşca Sbîrn Aurel consilier local
203 Suceava Râşca Bacal Gheorghe consilier local
204 Suceava Râşca Ştefan Mihai consilier local
205 Suceava Marginea Lungu Dumitru primar
206 Suceava Marginea Lazăr Gheorghe primar
207 Suceava Vultureşti Crăciun Ioan primar
208 Suceava Vultureşti Crăciun Mihai consilier local
209 Suceava Vultureşti Sumănariu Ovidiu consilier local
210 Suceava Comăneşti Sofian Sorin Mihai consilier local
211 Suceava Râşca Avăcăriţei Vasile consilier local
212 Suceava Frătăuţii Vechi Rusu Ioan consilier local
213 Suceava Bogdăneşti Mitocariu-Nicăi Dănuţ consilier local
214 Suceava Mălini Plăcintă Gheorghe consilier local
215 Suceava Grăniceşti Gutău Constantin consilier local
216 Suceava Marginea Rotari Teodor consilier local
217 Teleorman Fântânele Pirontea Florin consilier local
218 Teleorman Fântânele Rosu Constantin consilier local
219 Teleorman Fântânele Floricel Constantin primar, consilier local
220 Teleorman Roşiori de Vede Mirea Adrian primar, consilier local
221 Teleorman Frumoasa Ghera Mitica Eugen consilier local
222 Teleorman Frumoasa Cepan Alina Daniela consilier local
223 Teleorman Suhaia Gîţoiu Ion consilier local
224 Teleorman Suhaia Scumpu Anghel consilier local
225 Teleorman Suhaia Anghel Dumitru consilier local
226 Teleorman Suhaia Anger Marinel consilier local
227 Teleorman Izvoarele Tudor Ispas consilier local
228 Teleorman Islaz Maglaşu Gheorghe consilier local
229 Teleorman Botoroaga Ţucan Ion primar, consilier local
230 Teleorman Viişoara Lungu Sorin primar, consilier local
231 Teleorman Beciu Popa Petre primar, consilier local
232 Teleorman Ciuperceni Stoicea Lucian primar
233 Teleorman Siliştea Gumeşti Olteanu Petre primar
234 Teleorman Siliştea Gumeşti Anghel Emil consilier local
235 Teleorman Siliştea Gumeşti Popa Florin consilier local
236 Teleorman Siliştea Gumeşti Niculae Alexandru consilier local
237 Teleorman Plosca Ene Petruş consilier local
238 Tulcea Mahmudia Casian Ion consilier local
239 Tulcea Măcin Damaschin Constantin primar, consilier local
240 Tulcea Măcin Radu Tudor consilier local
241 Tulcea Ciucurova Frasson Dario consilier local
242 Tulcea Măcin Simion Ion primar, consilier local
243 Tulcea Grindu Coşeru Vergil primar, consilier local
244 Tulcea Grindu Chirazică Nicolae consilier local
245 Tulcea Grindu Damian Ştefan consilier local
246 Vaslui Pogoneşti Moise Vasile primar
247 Vaslui Tutova Bîzgan Virgil consilier local
248 Vaslui Văleni Doroftei Marian consilier local
249 Vâlcea Drăgoeşti Bugeac Gheorghe primar, consilier local
250 Vâlcea Popeşti Măgură I. Ion Dumitru consilier local
251 Vâlcea Călimăneşti Popa Sorin consilier local
252 Vâlcea Berbeşti Iliescu V. Vasile consilier local
253 Vâlcea Ştefăneşti Lupu Florin consilier local
254 Vâlcea Malaia Alexescu Emil consilier local
255 Vâlcea Berbeşti Chelcea Aurel consilier local
256 Vâlcea Berbeşti Chelcea Constantin consilier local
257 Vâlcea Călimăneşti Cocoş Gheorghe consilier local
258 Vâlcea Călimăneşti Popa Mihai consilier local
259 Vâlcea Mateeşti Deaconescu Victor Cristinel consilier local
260 Vâlcea Mateeşti Boeangiu Năpruiu Gabriela consilier local
261 Vâlcea Nicolae Bălcescu Gheorghiţescu Constantin-Cosmin consilier local
262 Vâlcea Mitrofani Stamate Nicolae consilier local
263 Vâlcea Drăgoeşti Rusu Gheorghe consilier local
264 Vâlcea Horezu Govoreanu Ligia primar
265 Vrancea Homocea Spînu Mircea consilier local
266 Vrancea Vrâncioaia Marin Vasile consilier local
267 Vrancea Dumitreşti Bodoc Marius-Cătălin consilier local
268 Vrancea Dumitreşti Bodoc Vania-Florin consilier local
269 Vrancea Dumitreşti Poenaru Ionuţ consilier local
270 Vrancea Dumitreşti Dogaru Petrică primar
271 Vrancea Milcovul Dediu Ion primar
272 Vrancea Vintileasca Spătaru Georgel-Viorel primar
273 Vrancea Vintileasca Tufănoiu Eugen consilier local
274 Vrancea Vintileasca Văcăroiu Aurelian consilier local

Bucureşti, 18 iunie 2012.

Nr. 4.

se încarcă...