Back

Autoritatea Electorală Permanentă - AEP

Lista partidelor politice, alianţelor politice, alianţelor electorale, organizaţiilor cetăţenilor români aparţinând minorităţilor naţionale şi a candidaţilor independenţi pentru care a fost depus până la data de 15 iunie 2008 raportul detaliat al veniturilor şi cheltuielilor electorale, conform art. 38 alin. (11) din Legea nr. 334/2006, cu modificările şi completările ulterioare din 16.06.2008

În vigoare de la 16.06.2008

Te interesează forma portabilă a documentului? O poți cumpăra online în varianta PDF sau Kindle!

Preț: 5,46 Lei cu TVA

Cumpără document în formă actualizată

1. PARTIDUL DEMOCRAT LIBERAL

2. PARTIDUL SOCIAL DEMOCRAT

3. PARTIDUL NAŢIONAL LIBERAL

4. PARTIDUL ROMÂNIA MARE

5. PARTIDUL CONSERVATOR

6. UNIUNEA DEMOCRATĂ A MAGHIARILOR DIN ROMÂNIA

7. PARTIDUL NOUA GENERAŢIE CREŞTIN-DEMOCRAT

8. PARTIDUL INIŢIATIVA NAŢIONALĂ

9. PARTIDUL NAŢIONAL ŢĂRĂNESC CREŞTIN-DEMOCRAT

10. PARTIDUL CIVIC MAGHIAR - MAGYAR POLGARI PART

11. ASOCIAŢIA MACEDONENILOR DIN ROMÂNIA

12. UNIUNEA SÂRBILOR DIN ROMÂNIA

13. COMUNITATEA RUŞILOR LIPOVENI DIN ROMÂNIA

14. PARTIDA ROMILOR "PRO-EUROPA"

15. ASOCIAŢIA ITALIENILOR DIN ROMÂNIA

16. FORUMUL DEMOCRAT AL GERMANILOR DIN ROMÂNIA

17. PARTIDUL NAŢIONAL DEMOCRAT CREŞTIN

18. PARTIDUL ECOLOGIST ROMÂN

19. PARTIDUL VERDE

20. PARTIDUL ALTERNATIVA ECOLOGISTĂ

21. UNIUNEA DEMOCRATĂ A TĂTARILOR TURCO-MUSULMANI DIN ROMÂNIA

22. UNIUNEA CROAŢILOR DIN ROMÂNIA

23. UNIUNEA POPULARĂ SOCIAL CREŞTINĂ

24. PARTIDUL POPULAR ŞI AL PROTECŢIEI SOCIALE

25. PARTIDUL RENAŞTEREA ROMÂNIEI

26. PARTIDUL PENTRU PATRIE

27. PARTIDUL ALIANŢA SOCIALISTĂ

28. FORŢA DEMOCRATĂ

29. UNIUNEA PENSIONARILOR ŞI SOLIDARITĂŢII SOCIALE

30. ALIANŢA PENTRU TIMIŞ PNL-PNŢCD-FDGR

LISTA CANDIDAŢILOR INDEPENDENŢI CARE AU DEPUS RAPORTUL DE
VENITURI ŞI CHELTUIELI

CONSILIERI LOCALI

Nr. crt. Judeţul Localitatea Numele şi prenumele
1. SATU MARE NEGREŞTI-OAŞ CIOCAN IOAN
2. SUCEAVA VULTUREŞTI CRĂCIUN MIHAI
3. ALBA CÂMPENI JOLDEŞ GHEORGHE
4. ARAD CERMEI BORHA SEVER IOAN
5. ARAD COMUNA APATEU MANG IOAN
6. ARAD COMUNA APATEU MIŞCA TEODOR
7. ARAD COMUNA CERMEI BORHA SEVER IOAN
8. ARAD COMUNA ŞEITIN ROŞU REMUS
9. ARAD COMUNA SEMLAC STOIAN LETIŢIA
10. ARAD COMUNA ZĂRAND BALABAN IOAN
11. ARAD COMUNA ZĂRAND IANCU PETRU
12. ARAD ORAŞUL LIPOVA LEPĂDAT IOAN
13. ARAD TÂRNOVA DRAGAN D.GHEORGHE
14. ARAD VĂRADIA DE MUREŞ POPA AUREL
15. ARAD COVĂSINŢ CARPACI EMANUEL
16. ARGEŞ MERIŞANI EREMIA ION
17. ARGEŞ COMUNA CORBENI DINICĂ NICOLAE
18. BACĂU DĂRMĂNEŞTI TONCU ANTON
19. BACĂU DOFTEANA SPOIALA GHEORGHE
20. BACĂU NICOLAE BĂLCESCU CANCEL ANTON
21. BIHOR ORADEA SUCIU SILVIA
22. BIHOR SĂLACEA LUKACS BARNA
23. BIHOR ŞOIMI BUNICAU SABIN-IOAN
24. BIHOR ŞOIMI TIRLA IOAN SABIN
25. BIHOR LUNCA DAN GHEORGHE
26. BIHOR PALEU PAPP GYORGY
27. BIHOR REMETEA USVAT IONEL
28. BISTRIŢA-NĂSĂUD MAIERU NEGRUŞER VILUŢ
29. BISTRIŢA-NĂSĂUD RODNA FRUNZĂ MARIAN
30. BISTRIŢA-NĂSĂUD RODNA LUCHI EMIL
31. BISTRIŢA-NĂSĂUD RODNA POP IOAN
32. BISTRIŢA-NĂSĂUD RODNA SZABO IOAN
33. BISTRIŢA-NĂSĂUD ILVA MARE ZUBEC IOAN
34. BOTOŞANI SUHARĂU PALAMARIU LINA MARIA
35. BOTOŞANI SUHARĂU RUSU PETREA
36. BOTOŞANI SUHARĂU SURUGIU MIHAI
37. BOTOŞANI CANDEŞTI LEONTE ROMICA
38. BRAŞOV GHIMBAV PARASCAN MIHAI MARIUS
39. BRAŞOV HOGHIZ BAGA SANDOR
40. BRAŞOV RACOŞ PUSKAS LENKE
41. BRAŞOV RACOŞ SURDILĂ ŞTEFAN
42. BUZĂU BRĂDEANU BALICA ALIN-LEONTIN
43. BUZĂU C.A. ROSETTI BURLACU GH. COSTICA
44. BUZĂU CILIBIA CRISTEA MANTEA
45. BUZĂU GĂLBINAŞI PANAIT CLAUDIU GIGEL
46. BUZĂU GHERĂSENI VOICU IONUT
47. BUZĂU LARGU UDREA AURELIAN
48. BUZĂU PADINA NASTASE A. DOREL
49. BUZĂU POGOANELE HALACIUGA VIOREL
50. BUZĂU SCUTELNICI DOBRITA CONSTANTIN
51. BUZĂU SMEENI STAN IORDANEL
52. BUZĂU ŢINTEŞTI PALADE JENEL
53. BUZĂU BUZĂU GEANCOŞ MARIN
54. BUZĂU BUZĂU NEGOIŢĂ IULIUS PAUL
55. BUZĂU BRĂEŞTI SIMION ION
56. BUZĂU CALVINI DOBRIN ION
57. BUZĂU ULMENI CRISTIAN ANDREI
58. CARAŞ-SEVERIN COMUNA CARAŞOVA VERNICA MIHAI
59. CARAŞ-SEVERIN COMUNA CĂRBUNARI SCHINTEIE IOAN
60. CARAŞ-SEVERIN COMUNA CORONINI HRUZA PETRU
61. CARAŞ-SEVERIN COMUNA TURNU RUIENI PÂRVU ZAHARIE
62. CARAŞ-SEVERIN ORAŞ ANINA BOZGAN VICTOREL
63. CARAŞ-SEVERIN ORAŞ ANINA RAMBU NICOLAE
64. CARAŞ-SEVERIN ORAŞ MOLDOVA NOUĂ BĂLEANU EUGEN
65. CLUJ AGHIREŞU FETKETE PALI PISTA IOAN
66. CLUJ IZVORUL CRIŞULUI KOVACS ALBERT
67. CLUJ LUNA RUPA STEFAN
68. CLUJ FELEACU BALEA VASILE
69. CLUJ GILĂU SEMEREAN GHEORGHE
70. CLUJ MOLDOVENEŞTI VALENTINI ATTILA
71. CLUJ SIC FILEP ALEXANDRU
72. CLUJ SIC SZABO ANDREI
73. CONSTANŢA PEŞTERA PANAIT M. ANA
74. CONSTANŢA GHINDĂREŞTI EFTEI ARSENIE
75. CONSTANŢA OLTINA GHEORGHE DUMITRU
76. COVASNA AITA MARE BARTHA BOTOND
77. COVASNA BARAOLT BAN ISTVAN
78. COVASNA MOACŞA SORBAN GYORGY
79. COVASNA OZUN KOZMA BELA
80. COVASNA RECI CSOSZ FERENC
81. COVASNA RECI SZABO ERNO
82. COVASNA SF. GHEORGHE GURUIANU MĂDĂLIN DORU
83. COVASNA ZAGON ASZTALOS AMALIA
84. DÂMBOVIŢA ORAŞ PUCIOASA FOAMETE RADU GABRIEL
85. DOLJ COMUNA MOŢĂŢEI ONCICĂ GHEORGHE
86. DOLJ SEGARCEA MARICA TUDOR
87. DOLJ MELINEŞTI CIMPOERU EMILIAN
88. DOLJ BECHET SERCAU GHEORGHE
89. DOLJ BECHET GROSU ION GABRIEL
90. DOLJ BECHET STAVARU OCTAVIAN
91. DOLJ COŢOFENII DIN DOS GRADINARU GR. ION
92. DOLJ CIUPERCENII NOI STANCU ION
93. DOLJ PLENIŢA POPA MIHAI OVIDIU
94. DOLJ BOTOŞEŞTI-PAIA AMZA MARIAN
95. GALAŢI TÂRGU BUJOR IACOMI RODICA
96. GALAŢI BARCEA ILINCA FLORINEL
97. GALAŢI COROD GRECU VASILE
98. GALAŢI PISCU VLAD ANTON
99. GALAŢI COMUNA FOLTEŞTI STAMATE IORDAN
100. GIURGIU GIURGIU GEORGESCU COSMIN STEFAN
101. GORJ MUŞETEŞTI CORCOADA ROMAN
102. GORJ BĂLTENI OPREA DUMITRU
103. GORJ ROVINARI PREDESCU TACHE
104. GORJ CRASNA TIRIPLICA EMIL
105. GORJ CĂPRENI GOGARLA CONSTANTIN
106. GORJ BAIA DE FIER TURBACEANU DUMITRU
107. GORJ BERLEŞTI LIHIU IUSTIN
108. GORJ PADEŞ GUSITA NICUSOR
109. HARGHITA BRĂDEŞTI SZASZ GABOR
110. HARGHITA CRISTURU SECUIESC BARABAS ZOLTAN
111. HARGHITA LUNCA DE JOS NAGY IMRE
112. HARGHITA MUGENI TEGLAS ZOLTAN
113. HARGHITA PORUMBENI SZOCS ATTILA
114. HARGHITA SÂNDOMINIC FERENCZ IMRE
115. HARGHITA SÂNDOMINIC KARDA ADOLF-FERENC
116. HARGHITA SÂNDOMINIC LASZLO LAJOS
117. HARGHITA SÂNDOMINIC SZABO LEVENTE
118. HARGHITA SĂRMAŞ DEAC MARINEL VASILE
119. HARGHITA SUBCETATE POPA PETRU-CRISTIAN
120. HARGHITA SUSENI KOLUMBAN IMRE
121. HARGHITA VĂRŞAG PAL ELEMER
122. HARGHITA VĂRŞAG PAL KAROLY
123. HARGHITA VLĂHIŢA IMECS GALL IZABELLA
124. HARGHITA VLĂHIŢA KOZAN ISTVAN
125. HARGHITA VLĂHIŢA MOLNOS DENES
126. HARGHITA ZETEA DEMENY GYOZO
127. HARGHITA ZETEA ILYES BLASIU
128. HARGHITA ZETEA NAGY ATTILA
129. HARGHITA ZETEA SANDULY SANDOR
130. HARGHITA ZETEA SEBOK SANDOR
131. HUNEDOARA COMUNA ZAM HAN LUCIAN DAN
132. HUNEDOARA DEVA ŢOŢA PAUL
133. HUNEDOARA ORAŞ URICANI STĂNESCU ION
134. HUNEDOARA LELESE POANTA IOAN
135. IALOMIŢA MOVILIŢA TOMA ANDREI-VIOREL
136. IALOMIŢA SLOBOZIA RADU PAROS MIHAITA
137. IAŞI PAŞCANI AFLOROAEI DIONISIE
138. ILFOV PERIŞ GHEORGHE VIOREL
139. MARAMUREŞ BUDEŞTI HIRB GHEORGHE
140. MARAMUREŞ RONA DE JOS POP VOICHITA
141. MARAMUREŞ BĂIŢA DE SUB CODRU BENCIU VASILE
142. MARAMUREŞ BOGDAN VODĂ DEAC IOAN
143. MARAMUREŞ COAŞ GIURGIU DANUT
144. MARAMUREŞ DRAGOMIREŞTI OFRIM VASILE ADRIAN
145. MARAMUREŞ LĂPUŞ BUDA IOAN
146. MARAMUREŞ MIREŞU MARE MATIES IOAN
147. MARAMUREŞ ROZAVLEA DINCA DUMITRU
148. MARAMUREŞ TÂRGU LĂPUŞ REVNIC VASILE MARINEL
149. MEHEDINŢI MEHEDINŢI MORŢUN MONICA
150. MEHEDINŢI PĂTULELE CAPRARIU GHEORGHE
151. MEHEDINŢI BAIA DE ARAMĂ IONESCU AURELIAN
152. MEHEDINŢI BALTA VIJAICA PARASCHIVA
153. MUREŞ GHEORGHE DOJA FEKETE SZILARD LEHEL
154. MUREŞ PĂSĂRENI SZOCS LADISLAU
155. MUREŞ RĂSTOLIŢA ŞTEŢCO GAVRILĂ
156. MUREŞ SÂNCRAIU DE MUREŞ BENŢE LAZĂR
157. MUREŞ STÂNCENI FLOREA-NUŢ I. IONEL
158. MUREŞ VĂTAVA ROŞCA VIOREL
159. NEAMŢ PÂNGĂRAŢI RADU CONSTANTIN
160. NEAMŢ BICAZU ARDELEAN TEPES GREURUS GHEORGHE
161. OLT COMUNA VLĂDILA BÎRSAN ION
162. OLT SCORNICEŞTI VARAN IOSIF IULIAN
163. OLT VITOMIREŞTI EPURE ILIE VASILE
164. OLT VĂDĂSTRIŢA FLORESCU ILIE
165. OLT IANCA POPA IULIAN
166. SATU MARE CĂMĂRZANA DAVID GERGELY
167. SATU MARE POMI ANIŢAS IOAN
168. SATU MARE CAREI PAPP SZOLT
169. SATU MARE CERTEZE MOIS IOAN
170. SATU MARE CERTEZE POP VASILE
171. SATU MARE VIILE SATU MARE PAP JOZSEF
172. SIBIU CISNĂDIE VINTILĂ CORNEL
173. SIBIU RĂŞINARI BLEZU GHEORGHE
174. SIBIU RĂŞINARI CÎRSTEA PARASCHIVA
175. SIBIU RĂŞINARI FILIP TRAIAN-LAZĂR
176. SIBIU RĂŞINARI PĂCURARU PETRU-BUCUR
177. SIBIU ŞELIMBĂR MARICUTA IOAN DANIEL
178. SIBIU TILIŞCA MIHAIU DUMITRU TOMA
179. SUCEAVA ARBORE PSENITCHI ROMAN
180. SUCEAVA CIOCĂNEŞTI GIOSAN MARILENA
181. SUCEAVA COMĂNEŞTI PASTRAV GRIGORAS
182. SUCEAVA CRUCEA VASILINIUC VASILE
183. SUCEAVA DORNA CANDRENILOR MITROFAN ANA
184. SUCEAVA IPOTEŞTI ZALETCHI GHEORGHE
185. SUCEAVA MUŞENIŢA COBZIUC MIHAI
186. SUCEAVA PÂRTEŞTII DE JOS ANDRIES CATALIN
187. SUCEAVA PÂRTEŞTII DE JOS TODOSI IOAN
188. SUCEAVA RĂDĂUŢI CRACIUN DOREL-PETRU
189. SUCEAVA RÂŞCA CIOCAN NECULAI
190. SUCEAVA SIRET BOINICU CONSTANTIN
191. SUCEAVA SIRET DOCUZ MARIAN
192. SUCEAVA VAMA NICORESCU MIHAIL
193. SUCEAVA VOITINEL CRACIUN ALEXANDRU
194. SUCEAVA DORNA-ARINI NECULA DORU
195. SUCEAVA VAMA AXENTIOI SEVERIN
196. SUCEAVA BĂLCĂUŢI SMIGHELSCHI TITI
197. SUCEAVA VICOVU DE JOS PLESCA IONEL
198. SUCEAVA BROŞTENI HAJ CONSTANTIN
199. SUCEAVA FRUMOSU NIGA OLGA
200. SUCEAVA CÂMPULUNG MOLDOVENESC VELISAR RADU STEFAN
201. SUCEAVA POJORÂTA BESLIU DUMITRU IOAN
202. SUCEAVA CÂMPULUNG MOLDOVENESC GIOSAN TEODOR
203. SUCEAVA ILIŞEŞTI POPOVICI DUMITRU DANUT
204. SĂLAJ CARASTELEC NAGY EMERIC-ZOLTAN
205. SĂLAJ ROMÂNAŞI POP AUGUSTIN
206. SĂLAJ PLOPIŞ BODEA VASILE ALEXANDRU
207. SĂLAJ PLOPIŞ CRISTE VICTOR
208. TELEORMAN FRUMOASA PADURETU MARIUS
209. TIMIŞ SĂCĂLAZ RAUTI PETRU
210. TIMIŞ COMUNA PECIU NOU TARŢA GRIGORI
211. TULCEA COMUNA FRECĂŢEI DOBRIŞAN GHERGHINA
212. TULCEA FRECĂŢEI CALENIC TOADER
213. TULCEA FRECĂŢEI CHIRITA MARIANA
214. TULCEA JIJILĂ TANDARA COSTICA
215. TULCEA JURILOVCA STOENICA VASILE-MARCEL
216. TULCEA LUNCAVIŢA POPA VICTOR
217. TULCEA TULCEA MARIANCIUC MARIANA
218. VRANCEA CÂMPINEANCA PARASCHIV VASILE
219. VRANCEA FITIONEŞTI MACOVEI DUMITRU
220. VRANCEA RUGINEŞTI NECULA VASILE
221. VRANCEA VINTILEASCA POTOP NICOLAE
222. VÂLCEA LĂCUSTENI DUMITRESCU AURELIAN
223. VÂLCEA ZĂTRENI COBRESCU LILIANA
224. VÂLCEA MĂLDĂREŞTI POPESCU I ION
225. VÂLCEA PESCEANA PREDESCU ION
226. OLT PLEŞOIU BALASOIU ILIE
227. VÂLCEA HOREZU GOVOREANU LIGIA
228. VÂLCEA BĂILE OLĂNEŞTI PAUNESCU IOAN
229. VÂLCEA LĂDEŞTI IORDACHE NICOLAE
230. VÂLCEA BERBEŞTI CUMPANASOIU MILORAD ION
PRIMARI
Nr. crt. Judeţul Localitatea Numele şi prenumele
1. BOTOŞANI SUHARĂU CHELARIU MARCEL
2. BUCUREŞTI BUCUREŞTI OPRESCU SORIN MIRCEA
3. DÂMBOVIŢA COMUNA VULCANA-BĂI DRAGHICI EMIL
4. HARGHITA SÂNDOMINIC FERENCZ ALAJOS
5. MARAMUREŞ BĂSEŞTI CALAUZ IOAN
6. MARAMUREŞ COLTĂU CENDES LAJOS
7. MUREŞ LIVEZENI TĂTAR VASILE
8. SIBIU ŞELIMBĂR MARICUŢA IOAN DANIEL
9. SUCEAVA CIOCĂNEŞTI TOMOIAGA GHEORGHE
10. SUCEAVA VOITINEL PLESCA MARIA
11. ARAD DEZNA POP MARIA
12. CARAŞ-SEVERIN REŞIŢA STEPANESCU MIHAI
13. TIMIŞ DETA IOTCOV LUCIAN NICUSOR
14. TIMIŞ CURTEA PAULESCU VALENTIN
15. TIMIŞ DENTA GIORICI LAURENTIU
16. TIMIŞ FÂRDEA LUPULESCU SAMUEL
17. TIMIŞ MAŞLOC MIC AUREL DORIN
18. TIMIŞ PECIU NOU TARTA GRIGORI
19. TIMIŞ SARAVALE PETRISOR LIVIU

se încarcă...